Najszybsze urządzenia UTM dla MŚP - Cyberoam NG

Firma Cyberoam, globalny dostawca urządzeń do zabezpieczania sieci, zaprezentowała nową serię NG, przeznaczoną dla firm z sektora MŚP. Seria Cyberoam NG zbudowana jest z najlepszych w swojej klasie podzespołów sprzętowych oraz zawiera dedykowane oprogramowanie CyberoamOS. Oferuje przeciętnie 5-krotnie większą przepustowość niż alternatywne rozwiązania dla rynku MŚP, co czyni ją najszybszymi urządzeniami UTM w tym segmencie.

Seria urządzeń NG pozwala przedsiębiorstwom z sektora MŚP na pełne wykorzystanie gigabitowej infrastruktury sieciowej| oraz bardzo szybkich łącz internetowych. Do tej pory potencjał firmowych sieci był ograniczony przez brak urządzeń o odpowiednio wysokich parametrach przepustowości.

Dzisiaj małe i średnie przedsiębiorstwa nie są w stanie w pełni wykorzystać swojej gigabitowej infrastruktury sieciowej, ponieważ nie mają dostępu do rozwiązań chroniących sieć i oferujących tak wysokie przepustowości firewalli. Muszą one więc wybierać rozwiązania, które oferują mniejszy poziom bezpieczeństwa lub zwiększać budżet, aby zakupić drogie rozwiązania klasy enterprise. Seria urządzeń Cyberoam NG odpowiada na te potrzeby i zapewnia firewall o przepustowości 1 Gigabita już od najmniejszego modelu - mówi Abhilash Sonwane, Senior VP - Product Management, Cyberoam.

Seria urządzeń NG wyposażona jest w CyberoamOS - najnowszy i najbardziej funkcjonalny firmware Cyberoam do tej pory. Wykorzystuje on możliwości platformy sprzętowej zbudowanej w oparciu o gigahercowe procesory wielordzeniowe i gigabitowe porty sieciowe. Pozwala na przyspieszenie funkcji sieciowych i kryptograficznych, co przekłada się na zwiększenie wydajności urządzeń. Ponadto, rozwiązania z serii NG lepiej chronią przed uciążliwymi warunkami pracy urządzeń, takimi jak nagłe wahania i wzrost napięcia.

Cieszymy się, że nasze rozwiązania wraz ze znacznym wzrostem przepustowości wychodzą naprzeciw zmieniającym się warunkom pracy i wymaganiom dzisiejszych przedsiębiorstw - mówi Paweł Śmigielski, Country Channel Manager Cyberoam w Polsce. Jeszcze do niedawna, aby dobrać odpowiednie urządzenie UTM do zabezpieczania sieci, kierowano się kryterium ilości pracowników, a w domyśle liczbą komputerów, które są użytkowane w firmie. Obecnie większość pracowników posiada kilka urządzeń sieciowych: komputer stacjonarny, laptop, smartfon lub tablet, które są jednocześnie podłączone do sieci i powinny być objęte ochroną. Wdrażając urządzenie z serii NG przedsiębiorstwo nie musi się obawiać, że za rok lub dwa ich UTM nie będzie wystarczająco szybki do ochrony wszystkich urządzeń i będzie zmuszone do poniesienia dodatkowych kosztów na zakup bardziej wydajnego rozwiązania - dodaje Paweł Śmigielski.

Więcej informacji na temat nowej serii urządzeń NG można znaleźć na stronie: www.cyberoam.com/NGSeries

W Polsce rozwiązania Cyberoam dystrybuuje firma Softex Data.

Najszybsze urządzenia UTM dla MŚP - Cyberoam NG

Cyberoam_Seria_NG