Najszybszy Asus

Asus zaprezentował najszybszą oferowaną przez firmę nagrywarkę CDW-2410S, która umożliwia nagrywanie płyt CD-R z prędkością 24 x i dodatkowo została wyposażona w wiele funkcji zwiększających walory użytkowe urządzenia.

Asus zaprezentował najszybszą oferowaną przez firmę nagrywarkę CDW-2410S, która umożliwia nagrywanie płyt CD-R z prędkością 24 x i dodatkowo została wyposażona w wiele technologii zwiększających walory użytkowe urządzenia. Jedną z funkcji która w znacznym stopniu eliminuje ryzyko wystąpienia błędów podczas zapisu krążków CD jest zaimplementowana druga wersja technologii BURN-Proof opracowanej przez takie firmy jak: Sanyo, Ricoh i Mediatek. Oferowane prędkości pracy wynoszą w zależności od nośnika: zapis 24 x CD-R, 10 x CD-RW i odczyt 40 x CD-ROM. Średni czas dostępu to 130 ms.

Dostępny model jest urządzeniem wewnętrznym komunikującym się z płytą główną za pośrednictwem interfejsu ATAPI (Pio Mode 4).

Dodatkowo, w celu zachowania jak największych prędkości zapisu nagrywarkę Asusa wyposażono w technologię ZCLV (dla zapisu 24 x i odczytu 10 x CD-RW) oraz CAV (dla odczytu 40 x). Wraz z urządzeniem dostarczany jest pakiet oprogramowania obejmujący takie aplikacje jak: Ahead Nero oraz CD label.