Najtańsze Office 2007 - już wkrótce pakiet biurowy Microsoft za 199 zł

Polski oddział Microsoftu postanowił zrobić użytkownikom prezent. Już od połowy września możliwy będzie zakup pudełkowej wersji Microsoft Office 2007 za jedyne 199 złotych.

Office 2007 to najnowsza edycja oprogramowania biurowego Microsoftu wprowadzona na rynek wraz z premierą Windows Visty - w Polsce uroczysta gala miała miejsce 7 marca 2007 roku. W pakiecie zaprezentowano nowe rozwiązania w dziedzinie interfejsu użytkownika, zastępując klasyczne belki z menu przyciskami zebranymi na wstążkach. Udoskonalono też szablony dokumentów oraz wprowadzono opcję szybkiego podglądu pozwalającą na zapoznanie się ze stylami bez konieczności ich przełączania.

Najtańsze Office 2007 - już wkrótce pakiet biurowy Microsoft za 199 zł

Pudełko jubileuszowego Microsoft Office 2007

Jednak cena MS Office 2007 nigdy nie należała do najniższych. Za edycję Standard należało zapłacić 1200-1400 złotych, za najtańszą wersję "dla Użytkowników Domowych" - przynajmniej 380 złotych.

Jubileuszowa promocja

Polski oddział Microsoftu powstał w 1992 roku. W związku z piętnastą rocznicą jego założenia w połowie września pojawi się na sklepowych półkach "Jubileuszowa edycja specjalna" Office 2007 kosztująca zaledwie 199 złotych. W skład zestawu wchodzi Word 2007, Excel 2007, PowerPoint 2007 i OneNote 2007.

Choć oprogramowania nie można wykorzystywać w celach komercyjnych - a zatem tworzenie za jego pomocą zestawień czy prezentacji do pracy nie jest dozwolone - istotny jest fakt, że w pudełku znajdują się trzy oddzielne licencje. Wydając 199 złotych użytkownik może więc zainstalować Office 2007 na trzech osobnych komputerach wykorzystywanych przez różne osoby pozostające w jednym gospodarstwie domowym.

Warto przy okazji przypomnieć, że jednocześnie w ramach innej kampanii noszącej nazwę EduAkcja, uczniowie, studenci i nauczyciele mogą zaopatrzyć się w Microsoft Office Standard 2007 wydając zaledwie 198,86 złotego.

Płatne i darmowe alternatywy

Dla porównania: sprzedawany przez firmę Ux Systems konkurencyjny komercyjny pakiet biurowy OpenOffice.ux.pl w wersji domowej kosztuje 99 złotych, ale w zestawie znajduje się tylko jedna licencja oraz opcja pobierania uaktualnień przez zaledwie 12 miesięcy od daty zakupu.

Na rynku znajdują się też pakiety alternatywne - w tym KOffice i OpenOffice.org - udostępniane w całości nieodpłatnie.