Najtańszy internet na kartę - sprawdzamy najlepsze oferty

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wybierasz się poza miasto? Sprawdź, jaki internet na kartę warto wybrać, aby nie martwić się o dostęp do sieci, a jednocześnie nie wykorzystać swojego pakietu na telefonie komórkowym.


W dobie telefonów typu Dual-SIM konsumenci mają dużo większe możliwości z wyborem ofert u operatorów. W momencie, gdy wybieramy się na wyjazd lub wakacje możemy dokupić kolejną kartę przedpłacona (Pre Paid) z internetem mobilnym i zamienić naszego smartfona w router Wi-Fi lub przeglądać sieć bezpośrednio na ekranie urządzenia.

Karty SIM w różnych formatach

Karty SIM w różnych formatach

Coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, a rząd zdejmuje coraz więcej obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Oznacza to, że zużycie internetu na naszych smartfonach, tabletach i innych urządzeniach przenośnych wzrasta.

Zobacz również:

  • Najlepsze antywirusy na Maca 2022
  • Najlepsze oferty na kartę w 2022 roku
  • Routery/Modemy 5G - [RANKING 2022]

Co zrobić, aby surfować po internecie w dowolnym miejscu bez ograniczeń, a jednocześnie kontrolować nasze wydatki?

Odpowiedzią na to pytanie są przedpłacone oferty na internet mobilny (tylko z kartą SIM). Dzięki takiemu rozwiązaniu nie związujesz się długą umową, która zobowiązuje Cię do comiesięcznych wpłat. Kiedy potrzebujesz skorzystać z internetu wystarczy, że doładujesz konto odpowiednią kwotą.

Szczególnie przed wakacjami operatorzy sieci komórkowych prześcigają się w oferowaniu coraz to wymyślniejszych ofert na internet mobilny.

W dzisiejszym materiale przedstawiamy najciekawsze ofert na internet mobilny na kartę. Z miejsca odrzucamy wszystkie oferty na abonament z umową na czas nieokreślony. Rezygnacja z tego typu rozwiązania jest dużo bardziej uciążliwa.

Orange na kartę

Orange przygotowało ciekawą ofertę na internet mobilny na kartę. Wystarczy, że kupimy starter Orange i doładujemy go za 30 zł.

Pakiety internetowe w Orange

Pakiety internetowe w Orange

Normalnie po doładowaniu za 30 zł otrzymujemy 15 GB internetu, a paczka jest ważna 31 dni. Warto jednak wysłać SMS o treści START CYKL na numer 630, aby aktywować pakiet rozmów bez limitu oraz 30 GB internetu miesięcznie na 31 dni. Usługa odnawia się automatycznie co każde 31 dni. Trzeba jednak mieć na koncie środku pozwalające opłacić aktywację pakietu.

Play na kartę

Play dla swoich konsumentów przygotował specjalne oferty internetu mobilnego na kartę. Są one droższe od oferty Orange, ale w zamian otrzymujemy większy transfer danych.

Internet w Play na kartę

Internet w Play na kartę

Warto rozważyć wybór dwóch pakietów - Tydzień bez limitu GB oraz Miesiąc bez limitu GB.

W przypadku pierwszego pakiety za 20 zł miesięcznie otrzymujemy dostęp do nielimitowanego internetu przez 7 dni. Przepustowość spada po wykorzystaniu 30 GB.

Miesięczny pakiet kosztuje 50 zł i pozwala korzystać z internetu z pełną prędkością przez pierwsze 100 GB.

Dodatkowo otrzymamy bonus po doładowaniu. Za 30 zł otrzymamy w gratisie 15 GB na 30 dni.

T-Mobile na kartę

T-Mobile posiada świetną ofertę dla konsumentów, którzy zamierzają oglądać seriale i filmy z wykorzystaniem internetu mobilnego.

T-Mobile przygotowało pakiet Bez limitu XL. Kosztuje on 39 zł miesięcznie przy rozliczaniu cyklicznym. Oznacza to, że po aktywacji musimy doładowywać konto tak, aby cały czas posiadać 39 zł potrzebne na odnowienie subskrypcji.

T-Mobile - pakiet Bez limitu XL

T-Mobile - pakiet Bez limitu XL

W zamian otrzymamy 40 GB internetu oraz dostęp do usługi Supernet video. Pozwala ona oglądać materiały wideo na Netflixie, YouTube, TikToku, Playerze oraz innych popularnych usługach VOD bez wykorzystania transferu danych.

Dodatkowo pakiet Bez limitu XL oferuje dostęp do sieci 5G.

Plus na kartę

Bazowa oferta internetu mobilnego na kartę w Plus nie wygląda na najtańszą, ale operator przygotował ciekawą promocję.

Na stronie Plusa znajdziemy informację o pakiecie, który za 15 zł pozwoli nam otrzymać 120 GB internetu (po 40 GB na każdy miesiąc). Opcję można zaktywować raz na jednej karcie SIM. Oznacza, że jest to idealny pakiet na całe wakacje. Wystarczy kupić starter i posiadać na koncie 15 zł, aby z wykorzystaniem kodu aktywować pakiet Super oferta!

Specjalna oferta w Plus

Specjalna oferta w Plus

Heyah na kartę

Heyah na kartę oferuje ciekawe pakiety z dodatkowymi gigabajtami. Za 45 GB paczkę danych zapłacimy jednorazowo 45 zł. Całość ważna jest przez 60 dni.

Pakiety internetowe w Heyah

Pakiety internetowe w Heyah

Alternatywnie można rozważyć zakup tańszego pakiety 15 GB za 15 zł. Jest on ważny przez 30 dni.

Lycamobile na kartę

Międzynarodowy operator komórkowy Lycamobile przygotował krótkoterminowe plany internetowe dla posiadaczy karty SIM. Najkorzystaniej wypada plan Internet 4XL. Za 35 zł miesięcznie otrzymamy 50 GB internetu na 30 dni. W ramach tej paczki 4,5 GB możemy wykorzystać na terytorium Unii Europejskiej.

Pakiety internetowe w Lycamobile

Pakiety internetowe w Lycamobile

Virgin Mobile na kartę

Ciekawą ofertę na internet mobilny na kartę ma aktualnie Virgin Mobile. Za 15 zł miesięcznie przez trzy okresy rozliczeniowe (90 dni) możemy aktywować pakiet #GIGAMAKS. Dostaniemy dzięki niemy 30 GB Internetu miesięcznie. Ważne - na koncie musisz posiadać dco najmniej 30 zł.

Pakiety internetowe w Virgin Mobile

Pakiety internetowe w Virgin Mobile

Podsumowanie - gdzie po internet na kartę?

Przygotowując się do zestawienia przejrzałem oferty internetu na kartę największych operatorów, a także operatorów wirtualnych. Wniosek jest jeden - na wakacje da się kupić tani internet mobilny na kartę. Co ciekawe operatorzy wirtualu wcale nie mają zauważalnie lepszych ofert od największych graczy na rynku. Część sieci posiada dedykowane plany z internetem na kartę, ale w większości musimy mieć zwykłego Pre Paida i dokupić paczkę z dodatkowymi gigabajtami internetu.

Osobiście zdecydowałbym się na ofertę od Orange, Plus lub Play. Pozornie Play ma dużo lepsze warunki, ale problemem może być gorszy zasięg.

Przed wyborem internetu mobilnego na kartę lepiej zapoznajcie się z mapami zasięgu.