Najtańszy laser HP

Hewlett-Packard wprowadza na rynek nową drukarkę laserową, która będzie najtańszym urządzeniem tego typu w ofercie firmy. Model LaserJet 1000 ma konkurować z produktami Brothera, Minolty czy firmy Xerox.

Hewlett-Packard wprowadza na rynek nową drukarkę laserową, która będzie najtańszym urządzeniem tego typu w ofercie firmy. Model LaserJet 1000 ma konkurować z produktami Brothera, Minolty czy firmy Xerox. W Polsce sugerowana cena urządzenia wynosi 1449 zł brutto.

"HP zdecydował się na wprowadzenie tego modelu, aby utrzymać udziały w rynku tanich urządzeń laserowych. Coraz więcej użytkowników indywidualnych decyduje się na drukarki o nieco słabszych parametrach, ale bardziej atrakcyjnej cenie. W segmencie korporacyjnym umocniliśmy pozycję firmy w Polsce. Nasze drukarki sieciowe to ok. 70-80% rynku. Jeśli chodzi o sprzedaż drukarek laserowych dla użytkowników indywidualnych, zaobserwowaliśmy ostatnio jednak spadek rynkowych udziałów HP, które oscylują wokół 40%. Nowa drukarka to nieco zubożona wersja znanego modelu 1200. LaserJet 1000 ma zaspokoić gusta mniej wymagających użytkowników" - mówi Witold Tomaszek z Hewlett-Packard Polska, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing drukarek.

Zobacz również:

  • Najlepsze drukarki laserowe do domu i małego biura 2023. Przegląd najciekawszych modeli
  • Przegląd drukarek fotograficznych 2023 - jaką drukarkę do zdjęć wybrać?

LaserJet 1000 pracuje w rozdzielczości 600 dpi i zapewnia szybkość druku do 10 str./min. Urządzenie będzie wyposażone w port USB. Według danych producenta, wydajność tonera (przy standardowym 5-proc. pokryciu strony A4) wyniesie 2500 stron. Drukarka jest przeznaczona do pracy wyłącznie w środowisku Windows.