Najtańszy telefon w ofercie Microsoftu, czyli Nokia 130 za 80 złotych

Microsoft zaprezentował właśnie nowy telefon, który sprzedawany będzie pod marką fińskiego producenta, przejętego niedawno przez giganta z Redmond. Nowa Nokia 130 ma być najbardziej podstawowym modelem w ofercie przeznaczonym głównie na rynki rozwijające się.

Po przejęciu Nokii firma Satyi Nadelli zrezygnowała z rozwijania linii smartfonów Nokia X, czyli budżetowych urządzeniach pracujących pod kontrolą zmodyfikowanego systemu Android. Nie oznacza to, że Microsoft zrezygnował całkowicie z rynku tanich komórek, czego dowodem jest nowa Nokia 130.

Najtańszy telefon w ofercie Microsoftu, czyli Nokia 130 za 80 złotych

Nokia 130 nie będzie smartfonem, a tzw. feature phone’m, czyli zwykłym telefonem komórkowym z klasyczną klawiaturą oraz 1,8-calowym ekranem. Ma on spełniać najbardziej podstawowe zadania, a jego największym wyróżnikiem na rynku ma być cena, która wynosi zaledwie 19 euro. W przeliczeniu na naszą walutę telefon ten powinien kosztować w sklepach poniżej 80 złotych.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [18.10.2021]
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]

Nowa Nokia 130 nie rozpieszcza specyfikacją, ale producent nie zrezygnował z możliwości rozbudowy pamięci za pomocą kart microSD. Telefon ma obsłużyć nawet do 32 GB pamięci. Pozwoli to na słuchanie za pomocą urządzenia muzyki w formacie MP3. Microsoft zadbał też o obsługę radia FM, a czas odtwarzania materiałów audio szacowany jest na 46 godzin bez przerwy.

Telefon oprócz tego ma być wyposażony w złącze microUSB, moduł Bluetooth oraz latarkę, ale niestety pozbawiony został aparatu fotograficznego. Dobrą wiadomością jest natomiast wprowadzenie na rynek dwóch wersji urządzenia: z jednym lub dwoma slotami na kartę SIM.