Największa kolekcja sprzętu Apple znajduje się w Polsce!

W Warszawie powstaje Muzeum Apple, które zostanie otwarte do końca tego roku. Największe zagraniczne media się nim zachwycają. Jakie produkty znajdą się na wystawie? Sprawdź, czy warto zajrzeć do Muzeum Apple.

Kilka dni temu do sieci trafiła wiadomość o utworzeniu nowego Apple Muzeum, które mieścić się będzie na drugim piętrze nowoczesnego kompleksu Fabryka Norblina w Warszawie.

Apple Muzeum w Piasecznie
Fot. Julian Wandzilak
Źródło: applemuzeumpolska.pl

Apple Muzeum w Piasecznie

Fot. Julian Wandzilak

Źródło: applemuzeumpolska.pl

W zbiorach Apple Muzeum znajduje się 1500 eksponatów związanych bezpośrednio z firmą Apple oraz jej rozwojem. Według Muzeum Apple mowa o najbardziej kompletnej kolekcji na świecie. Zostanie ona zaprezentowana w kreatywny i interaktywny sposób w lokalu o powierzchni 320 metrów kwadratowych.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - poznaj nowości w tegorocznym smartwatchu Apple!
  • Zrekonstruowano nagranie ostatniego wilka tasmańskiego

Zwiedzający zobaczą klasyczne sprzęty firmy Apple, akcesoria oraz urządzenia, o których istnieniu nie mieli pojęcia. Obecnie muzeum mieści się w Piasecznie pod Warszawą. Udostępnienie zbiorów dla odwiedzających w nowej lokalizacji odbędzie się jesienią tego roku.

Informacją o otwierającym się Muzeum Apple zachwycają się zagraniczne media. Na jednym z najbardziej rozpoznawalnych portali zajmujących się sprzętem firmy Apple - MacRumors - pojawił się specjalny wpis dotyczący Muzeum Apple.

Największą atrakcją według MacRumors jest działająca replika Apple I podpisana przez samego twórcę - Steve'a Wozniaka. Wystawa będzie w pełni interaktywna, a sieć czujników podpowiadać będzie zwiedzającym, które produkty warto obejrzeć.

Na wystawie obejrzymy również urządzenia, które nigdy nie trafiły do masowej produkcji oraz prototypy. Część z tych sprzętów działa. Co ważniejsze i nietypowe przy tego typu wystawach, zwiedzający będą mogli dotykać, testować i bawić się większością eksponatów.

AKTUALIZACJA 27.07.2021 godzina 14:00

O zbiorach polskiego Apple Museum pisze również portal iMore. Dziennikarze portalu ponownie podkreślają, że największym rarytasem w zbiorach jest replika Apple I podpisana przez Steve'a Woźniaka. Oryginał kosztuje aktualnie około 40 milionów dolarów.

iMore wspomina również o drugim muzeum sprzętu Apple, które znajduje się w Kijowie. Na Ukrainie zgromadzono 300 eksponatów. Liczba ta pokazuje jak duża jest kolekcja, która wystawiana będzie w Warszawskiej Fabryce Norblina.

Sprawdź najnowsze informacje o nadchodzącym iPhone 13.

Źródło: MacRumors.com, applemuzeumpolska.pl