Największe internetowe hity wideo

Nie ma idealnej recepty na stworzenie klipu wideo, który będą chciały obejrzeć miliony i o którym opowiedzą swoim znajomym. Jednak jeśli taki przepis miałby istnić, musiałby zalecać trochę humoru (często niezamierzonego), zażenowania, obsceniczności i starej dobrej głupkowatości. Od rozpowszechnienia się w 2005 roku YouTube'a, stworzono wiele popularnych klipów, jednak niewiele z nich było bardziej popularnych niż wybrane przez nas 20, hm..., klasyków. Od szarżujących graczy po kierownika sklepu spożywczego, który (kierownik, nie sklep) może zmiażdżyć tchawicę siłą umysłu - oto największe internetowe hity wideo.

Taniec Numa Numa

"Taniec Numa Numa" to nagrania chłopaka nazwiskiem Gary Brolsma, który siedzi przed swoim pecetem i wykonuje coś w rodzaju tańca do rumuńskiej piosenki. Klip zadebiutował na jednej ze stron WWW w 2004 roku i w ciągu kilku miesięcy obejrzały go ponad 2 miliony osób. Gdy pojawiły się witryny takie jak YouTube, Brolsmę widziały kolejne miliony osób. Dla wielu z nich, gdy słyszą o internetowym wideo, kojarzy się ono z twarzą Garyego Brolsmy.

Dziecko Gwiezdnych Wojen

Ten dzieciak robił coś, co uznawał za prywatną czynność. I to sfilmował. Taśmę wiele miesięcy później odkryli przyjaciele, którzy udostępnili ją w sieci Kazaa. Dwa tygodnie później klip został pobrany już około 2 milionów razy. Dziecko Gwiezdnych Wojen nie uznało tego za śmieszne i pozwało do sądu rodziny "przyjaciół", który umieścili nagranie w Sieci.

Jak czytamy w pozwie, Dziecko Gwiezdnych Wojen "jest narażone na kpiny kolegów w szkole i ludzi na ulicy", z tego powodu chłopak "będzie musiał przebywać pod opieką psychiatry". Viral Factory, agencja reklamowa specjalizująca się w organizowaniu kampanii marketingowych w Sieci oceniała w ubiegłym roku, że klip "Dziecko Gwiezdnych Wojen" obejrzano ponad 900 milionów razy. To jeden z najpopularniejszych klipów w historii Internetu.


Zobacz również