Największy spadek w historii: Netflix stracił 54 miliardy dolarów w jedną noc!

Największy serwis streamingowy ma ostatnio złą passę, kulminacją jest rekordowy spadek wartości akcji firmy w ciągu jednej nocy.

Największy spadek w historii: Netflix stracił 54 miliardy dolarów w jedną noc!

Netflix

Netflix dopiero co informował w raporcie o zarobkach za pierwszy kwartał 2022 r., że stracił 200 tysięcy subskrybentów i spodziewa się utraty 2 milionów kolejnych użytkowników w następnym kwartale, a teraz przechodzi przez kolejny kryzys.

Akcje firmy zostały wyprzedane, a ich cena spadła o 35,1% w ciągu jednego dnia. Przekłada się to na utratę 54,4 miliarda dolarów w ciągu doby. Tym samym streamer stracił w ciągu ostatnich sześciu miesięcy aż 65% wartości firmy.

Zobacz również:

  • Krawiec, sezon 2. Kiedy turecka opowieść o szalonej miłości powróci na platformę Netflix?

Powodów tych problemów można dopatrywać się w wygasaniu pandemii, podczas której platforma święciła triumfy. Z pewnością także inflacja i zawieszenie działalności w Rosji odbiły się na zarobkach serwisu.

Platforma bez wątpienia cierpi również przez tańsze opcje VOD, które stale serwują nowe produkcje i zwiększają bazę subskrybentów, na przykład Disney +, HBO Max czy Apple TV +.

Współdyrektor generalny Netflixa, Reed Hastings zapowiedział, że planuje kilka rozwiązań aktualnych problemów, jednak niekoniecznie będą one dobre dla użytkowników. Firma rozważa bowiem zaprzestanie udostępniania haseł, które było wbudowane w usługę od samego początku, oraz wprowadzenie tańszego pakietu, który zawierałby w sobie reklamy.

Zobacz także: Netflix - nowości w tym tygodniu (18-24 kwietnia). Zobacz najlepsze premiery

Źródło: slashfilm.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: