Największy telewizor OLED na świecie pojawi się na targach CES 2012

LG planuje na targach CES 2012 w Las Vegas zaprezentować największy telewizor OLED na świecie, który z łatwością ma pokonać w jakości obrazu każdy ekran LCD, a jednocześnie pozostać w zasięgu cenowym konsumentów. Ekran OLED ma mierzyć 55 cali i mieć jedynie 5 mm grubości.

LG OLED TV

Największą przewagą OLED nad LCD jest fakt, że te pierwsze ekrany nie mają kłopotliwego podświetlenia tak jak LCD - ekrany OLED świecą własnym światłem. Według LG nowy ekran OLED ma tysiąc razy szybszy czas reakcji niż LCD i znacznie niższe zużycie energii niż LCD.

Dlaczego OLED TV wciąż nie ma na rynku?

Wyświetlacze OLED czyli Organic Light Emitting Diodes do tej pory nie trafiły na szeroki rynek ze względu na dotychczasowe problemy z opracowaniem dużych ekranów oraz wysokich kosztów produkcji - największy OLED, który widzieliśmy do tej pory miał przekątną 31 cali.

Zobacz również:

  • Nowości dla graczy i nie tylko od AOC oraz Philips
Największy telewizor OLED na świecie  pojawi się na targach  CES 2012

LG OLED TV pen

Oxide TFT - sposób LG na duże OLED TV

LG znalazło jednak sposób, jak uczynić, by produkcja OLED TV była opłacalna. Ma w ty pomóc opracowana technologia Oxide TFT, która ma zastąpić dotychczasową technologię Low Temperature Poly Silicon wykorzystywaną w mniejszych wyświetlaczach OLED. Ma to zmniejszyć znacznie koszty produkcji, zachowując jednocześnie znakomitą jakość obrazu.

55-calowy OLED TV od LG - czy to koniec LCD?

Czy faktycznie 55-calowy telewizor OLED będzie taki jak zapowiada LG? Zobaczymy to już 10 stycznia 2012 na targach CES 2012 w Las Vegas.Ja widziałem na własne oczy mniejsze ekrany OLED od LG i muszę powiedzieć jedno - po prostu wysadzają widza z siodła, zarówno jakością obrazu, jak i smukłością. Jednak Czy LG uda się znacząco obniżyć cenę? Obawiam się, że LCD LED i plazmy jeszcze utrzymają jeszcze długo dominację na rynku ze względu na niższe ceny.

A Wy co myślicie? Czekacie na OLED TV czy też na razie wciąż wolicie pozostać przy LED LCD i plazmach?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: