Największy zjazd użytkowników Photoshopa na świecie?

Już w środę 22 marca rozpocznie się w Miami na Florydzie sympozjum Photoshop World Conference & Expo, wystawa połączona z warsztatami. Oprócz kilkudziesięciu zajęć szkoleniowych i wystawy technologii i produktów, organizatorzy imprezy przewidzieli też "wydarzenia specjalne" - mają to być dyskusje i spotkania ze znanymi twórcami i grafikami.

Największy zjazd użytkowników Photoshopa na świecie?

Konferencja będzie otwarta dla szerokiego audytorium tylko przez jeden dzień. W czasie jej trwania goście będą mogli wybrać się na jeden z ponad 70 warsztatów prowadzonych przez profesjonalnych grafików, szkolenia dotyczące cyfrowej fotografii, tworzenia animacji, przygotowania materiałów do druku, jak też zapoznać się z najnowszymi technikami tworzenia grafiki oraz obróbki zdjęć cyfrowych. Chociaż oficjalne otwarcie konferencji nastąpi dopiero jutro, pierwsze warsztaty (m.in. Photoshop dla początkujących, Photoshop dla wideo-edytorów) odbędą się już dziś.

Imprezie będą towarzyszyć wystawy sprzętu i nowych technologii mających znaczenie w pracy współczesnego grafika, projektanta bądź designera. Swój akces do wystawy zgłosiło łącznie kilkadziesiąt firm. Wsród tegorocznych wystawców, którzy zaprezentują szereg rozwiązań wykorzystujących możliwości Photoshopa (zarówno w zakresie oprogramowania, jak i sprzętu) znajdą się między innymi Adobe, Corel, Logitech, Microsoft, Nikon, Wacom i Xerox.

Photoshop World Conference & Expo potrwa 2 dni, do 24 marca.

Więcej informacji: PhotoshopWorld