Najwydajniejsze smartfony I kw. 2015 r.: Galaxy S6 "rządzi"

Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge to obecnie najwydajniejsze smartfony z Androidem. Trzeci w zestawieniu, HTC One M9, zauważalnie im ustępuje.

Właśnie zakończył się pierwszy kwartał 2015 roku. Na rynku smartfonów doczekaliśmy się póki co premiery jedynie dwóch flagowych modeli czołowych firm, czyli Samsunga Galaxy S6 i HTC One M9. Dołączył do nich "zakrzywiony" Galaxy S6 Edge.

Serwis AnTuTu opublikował właśnie kwartalne zestawienie 10 najwydajniejszych "androidowych" smartfonów dostępnych obecnie na rynku. Pierwsze trzy miejsca przypadły w udziale modelom Galaxy S6, Galaxy S6 Edge i One M9. Cała dziesiątka prezentuje się następująco:

Najwydajniejsze smartfony I kw. 2015 r.: Galaxy S6 "rządzi"

Najwydajniejsze smartfony (źródło Antutu)

Jak widać, zdecydowanie zwyciężają tutaj Galasy S6 i Galaxy S6 Edge korzystające z 14-nanometrowego układu SoC Samsunga, Exynos 7420. Zastosowany w One M9 Snapdragon 810 zauważalnie im ustępuje. Wiele na to wskazuje, że związane to może być z problemami z odprowadzaniem ciepła wspomnianego układu SoC, które wymuszają na producentach pewne ustępstwa w zakresie wydajności. Warto w zestawieniu znalazły się jedynie dwa smartfony chińskich firm.

Wydajność GPU

Serwis AnTuTu przetestował też wydajność GPU wykorzystywanych przez SoC montowane w powyższych smartfonach. Uzyskane wyniki przedstawiają się następująco:

Najwydajniejsze smartfony I kw. 2015 r.: Galaxy S6 "rządzi"

Porównanie wydajności GPU wykorzystywanych przez najwydajniejsze układy SoC (źródło: Antutu)