"Najwygodniejsza maseczka na świecie" za... 120 dolarów?

Maseczka tej firmy już nabiera popularności w Wiekiej Brytanii, ale czy jest to dobra inwestycja?

fot. airhead

W ciągu ostatnich 2 lat maseczki ochronne wpisały się w naszą codzienność, a ich popularność wzrosła na całym świecie. Maska Airhead została zaprojektowana przez grupę zapalonych rowerzystów, którzy chcieli dalej wygodnie ćwiczyć i jednocześnie z tym oddychać czystym powietrzem.

Projektanci twierdzą, że ich maska ochronna jest bardzo wygodna i szczelna, a do tego posiada smukłą, lekką konstrukcję z filtrem z nanowłókna w środku. Projekt jest skierowany głównie do osób, które chciałyby móc oddychać czystym powietrzem nawet przy aktywnym trybie życia. Uszczelka TPE tworzy szczelne zamknięcie wokół nosa i ust, zapobiegając przedostawaniu się zanieczyszczonego powietrza przez boki i zaparowywaniu okularów.

Zobacz również:

  • Od dziś nowe obostrzenia z powodu koronawirusa. Omikron już w Polsce?
"Najwygodniejsza maseczka na świecie" za... 120 dolarów?

fot. airhead

Airhead wykorzystuje filtr z nanowłókien, który może wychwytywać cząsteczki PM0.3, które są znacznie mniejsze niż typowy kurz, sadza, dym i kropelki z kichania. Filtry nawet mają warstwę z węgla aktywnego, która pomaga filtrować tlenek azotu (NOx), dwutlenek siarki (SOx), ozon i VOC (związki zapachowe).

"Najwygodniejsza maseczka na świecie" za... 120 dolarów?

fot. airhead

Co ciekawe, deweloperzy pomyśleli też o tym, że od długiego noszenia maseczek zaczynają boleć uszy i dodali dwa regulowane paski, które owija się wokół głowy. Każda maska posiada również zdejmowany "kaptur", który umożliwia dostęp do filtrów w celu ich wymiany. Produkt jest dostępny na stronie w cenie 484 zł.

Czy jest to wysoka cena za "najwygodniejszą maseczkę na świecie"? Decyzja należy do kupujących.

Polecamy: Trzecia dawka szczepionki - wszystko, co musisz wiedzieć

Źródło: yankodesign.com, airhead.cc