Najwyższy stan gotowości przed inwazją Zergów!!!

Ogłoszono szczegółowy plan ogólnoświatowej imprezy z okazji premiery StarCraft II: Heart of the Swarm.Dziewięciu oficjalnych wydarzeń będzie miało miejsce w Stanach Zjednoczonych, Francji, Australii, Korei Południowej, Singapurze, Rosji, Brazylii, Meksyku i na Tajwanie.

Podczas każdego z nich twórcy z Blizzarda oraz czołowi partnerzy dystrybucyjni spotkają się z graczami z całego świata, którzy pragną jako pierwsi stanąć u boku Kerrigan, Królowej Ostrzy, i podjąć się zadania zjednoczenia Roju zergów. Oprócz dziewięciu oficjalnych wydarzeń z okazji premiery, o północy sklepy na całym świecie otworzą swe podwoje dla graczy, aby tym samym rozpocząć drugi rozdział w niesamowitej sadze StarCrafta II. Więcej informacji na temat godzin otwarcia i liczby dostępnych pudełek można uzyskać w lokalnych sklepach.

Aby rozpocząć świętowanie i obserwować, jak dołączają do niego kolejne kraje, Blizzard w połączeniu z Twitch.tv będzie współgospodarzem specjalnej 21-godzinnej transmisji ze znanym w świecie e-sportu komentatorem Seanem "Day[9]" Plottem, którą będzie można oglądać w Internecie pod adresem http://www.StarCraft2.com/SwarmLaunch. Dzięki niej 11 marca od godziny 11:00 widzowie na całym świecie będą mogli obserwować na żywo wydarzenia z okazji premiery w Australii, Korei Południowej, Francji i Stanach Zjednoczonych. Podczas transmisji przewidziano dodatkowe specjalne atrakcje, w tym pokaz filmów stworzonych przez społeczność oraz mecze pomiędzy najlepszymi graczami zawodowymi w ramach turnieju o tytuł "Króla bety", którego gospodarzem będzie Day[9], nadający z bunkra znajdującego się głęboko pod siedzibą firmy Blizzard w Irvine.

Heart of Swarm

Heart of Swarm

"Społeczność StarCrafta czekała na Heart of the Swarm już od dawna," powiedział Mike Morhaime, Dyrektor Generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment. "Sądzę, że uznacie, że warto było czekać. Nie możemy się doczekać momentu, gdy za dwa tygodnie będziemy świętować premierę gry, organizując wspaniałą, ogólnoświatową imprezę i oddając do waszych rąk najlepszą grę z serii StarCraft, jaką do tej pory stworzyliśmy."

We Francji oficjalne wydarzenie z okazji premiery organizowane przez Blizzard odbędzie się w samym Wersalu. Rrozpocznie się 11 marca o 19:00 czasu środkowoeuropejskiego. Gospodarzami wydarzenia będą specjalni goście ze społeczności StarCrafta II, w tym Paul “RedEye" Chaloner oraz komentatorzy: Dan “Artosis" Stemkoski i Nick “Tasteless" Plott. Mecze pokazowe rozegrają na żywo czołowi gracze zawodowi w Europie, a pokazy pozwolą publiczności na zapoznanie się z niektórymi z nowych, potężnych funkcji, które zadebiutują wStarCraft II: Heart of the Swarm.

Heart of Swarm

Heart of Swarm

Uczestnicy oficjalnych wydarzeń z okazji premiery StarCraft II: Heart of the Swarm będą mogli kupić* grę w edycji standardowej (w sugerowanej cenie detalicznej 34,99 EUR) oraz w edycji kolekcjonerskiej (w sugerowanej cenie detalicznej 69,99 EUR), która oprócz płyty z grą zawiera także następujące elementy dodatkowe:

• Kulisy produkcji na płytach DVD i Blu-ray: Zagłębcie się w uniwersum StarCrafta dzięki komentarzowi twórców, wywiadom z aktorami oraz dogłębnej, historycznej retrospekcji poświęconej e-sportowemu dziedzictwu StarCrafta opowiedzianej przez kluczowych członków społeczności.

• Płyta CD z edycją kolekcjonerską ścieżki dźwiękowej: Wzbogaćcie swoje muzyczne przeżycia dzięki kompilacji jedenastu utworów z Heart of the Swarm.

• Album z grafikami z Heart of the Swarm w twardej oprawie: Ta 144-stronnicowa księga zawiera nigdy wcześniej nie publikowane obrazy z dodatku, od wczesnych szkiców koncepcyjnych po pełne detali grafiki trójwymiarowe.

• Podkładka pod mysz: Edycja kolekcjonerska podkładki pod mysz przedstawiająca wojska Dominium Terran desperacko broniące się przed szturmem Roju Zergów.

• StarCraft II - Torrask: Zniszczcie wrogów Roju wykorzystując nieposkromionego torraska - ultraliska Zergów o straszliwym, nowym wyglądzie.

• StarCraft II - portrety i emblematy: Nowe, zainfekowane przez Rój portrety oraz emblematy pomogą wam zmienić wygląd profilu sieciowego i armii w grze.

• World of Warcraft - towarzysz w grze: Tępiciel wprost eksploduje radością i jest gotowy, aby z hukiem wkroczyć na arenę walk zwierzaków.

• Diablo III - Skrzydła Ostrzy i symbol na sztandarze: Wyhodujcie zergowe skrzydła, aby oddać cześć Królowej Ostrzy, i rozwińcie sztandar z wyjątkowym symbolem, aby pokazać całemu światu Sanktuarium, że stoicie po stronie Roju.

Heart of the Swarm kontynuuje fabułę StarCrafta II rozpoczętą w Wings of Liberty i skupia się na działaniach Kerrigan, pragnącej zjednoczyć Rój i zemścić się na Arcturusie Mengsku. W trakcie 20 misji kampanii gracze będą śledzić losy Kerrigan, która przemierza galaktykę i wciela do swojego szczepu nowe gatunki, tworząc wyjątkowe odmiany Zergów. Z misji na misję Kerrigan będzie rosnąć w siłę, a gracze będą mogli ją przeobrażać dzięki nowym, potężnym umiejętnościom, jak również rozwijać różne odmiany Zergów, tworząc nowe, groźne podgatunki przystosowane do ich stylu gry.

Heart of Swarm

Heart of Swarm

Co więcej, w trybie wieloosobowym Heart of the Swarm zadebiutują nowe narzędzia walki, w tym nowe jednostki, jak terrańskie helbaty, zergowi nosiciele roju i protoskie orkany, a także już istniejące jednostki znane z Wings of Liberty dysponujące nowymi, zmodyfikowanymi możliwościami. Wrażenia z rozgrywki wzbogacą nowe funkcje, między innymi systemy grup i klanów, nierankingowy system dobierania graczy, Gra Globalna - umożliwiająca toczenie walk z innymi graczami w różnych regionach na całym świecie, zaawansowane śledzenie statystyk, ulepszenia wprowadzone w interfejsie, rozbudowany system fizyki - dzięki któremu bitwy wyglądają jeszcze bardziej sugestywnie, powtórki w trybie wieloosobowym - pozwalające na oglądanie powtórek ze znajomymi - oraz system poziomów doświadczenia, który odda do dyspozycji graczy w Heart of the Swarm nowy sposób na zdobywanie modyfikacji dla swoich profili sieciowych. A to wciąż nie jest pełna lista nowości.