Najzabawniejsze Easter Eggs w grach

Easter Eggs - czyli Jaja Wielkanocne - to ukryte w grach sceny, lokacje lub szczegóły. Aby mieć do nich dostęp, należy wiedzieć, co robić - jakie klawisze wcisnąć, jakie akcje wykonać lub gdzie się dostać. Oto naszym zdaniem najzabawniejsze ukryte treści w znanych tytułach.


Hitman: Blood Money

Jest łysy, milczący, zabija perfekcyjnie. To właśnie Agent 47, który w Hitman: Krwawa forsa pojawił się po raz czwarty. Klimat produkcji jest niezwykle daleki od humorystycznego - wszak dotyczy płatnego mordercy - jednak twórcy gry postanowili wprowadzić do niej zaskakujący Easter Eggs. Jest on związany ze... szczurami.

Half-Life

Jedna z najlepszych gier wszechczasów również ma swoje humorystyczne sekrety. Najbardziej znanym i zarazem najzabawniejszym jest możliwość dostania się do specjalnego pomieszczenia, wytapetowanego podobizną Gabe Newella, czyli współtwórcy gry i współzałożyciela Valve.

Borderlands 2

Czy strzelanka w stylu science-fiction może kojarzyć się z Minecraftem? Twórcy Borderlands 2 postanowili pokazać, że nie ma przeciwwskazań. Dlatego też pewna kopalnia skrywa niezwykłe sekrety, jednak trzeba wiedzieć, jak się do niej dostać - zobaczysz to na poniższy filmiku. Jeśli zdecydujesz się tam pójść - uważaj na creepeery!

Wiedźmin 2

Wiedźmina nikomu przedstawiać nie trzeba. Jednak mało kto wie, że w drugiej części można znaleźć protagonistę z... Assassin's Creed - Altaira. Niestety, okoliczności nie są pomyślne dla asasyna - jak widać, nie udał mu się "skok wiary". Albo i siana w wozie było za mało...

Call of Duty: Black Ops 2

W grze z popularnej serii mamy okazję odwiedzić Nuketown - miasto-makietę do testowania skutków wybuchu bomby atomowej. W mieście tym stoi sobie wielki ekran z logiem Activision. Jeśli go użyjesz, możesz sprawdzić się w takich klasykach, jak River Raid czy Pitfall. Miła odmiana od odstrzeliwania przeciwników, prawda?

Crysis 2

Mamy zagrożenie dla całej ludzkości, inwazję obcych, nikt nie wie co się dzieje... Ale nie zmienia to faktu, że znajdzie się czas na wesołą zabawę w rytmie disco. I jak się okazuje - w windzie można robić fajne imprezy.

Diablo 3

Krew, zabici, krew, zabici, krew, zabici, przyjaźń to magia... Co??? Takie właśnie jest motto serialu My Little Pony. Ale co to ma wspólnego z Diablo 3? I co mają z tym wspólnego pluszowe misie? Rozwiązanie na poniższym filmie.

Grand Theft Auto IV

Na pewno znasz określenie "serce miasta". Zazwyczaj oznacza ono jego najstarszą i najważniejszą część. Jednak może okazać się, że jest to określenie na organ, czyli prawdziwe serce. A im większe miasto - tym jest ono większe.

Mirror's Edge

W dużych miastach występuje czasem problem ze szczurami. Czasami rosną one zadziwiająco duże. Na szczęście siedzą w kanałach, aczkolwiek czasem zdarzy się, że któryś ma do załatwienia sprawy na ulicach. Dobrym przykładem ta scena z Mirror's Edge.

Silent Hill 2

Seria Silent Hill nie kojarzy się nikomu ze śmiechem, ani humorem. Aczkolwiek... Jeśli wykona się szereg czynności, można osiągnąć dość niespodziewany koniec. Koniec, którego nikt by się nie spodziewał...


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: