"Najzabawniejszy iPod świata" - Apple prezentuje nowe produkty

We wtorek o 19.00 naszego czasu rozpoczęła się w San Francisco impreza Apple pod hasłem "Let's rock", na której zostały zaprezentowane nowe produkty i rozwiązania koncernu z Cupertino. Sądząc po haśle przyświecającym konferencji, spodziewano się, że nowości mogą mieć coś wspólnego z muzyką i spekulowano, czy będą to nowe modele iPodów? A może zmiany w iTunes Music Store? Steve Jobs jako mistrz ceremonii po raz kolejny nie zawiódł. Konferencja trwała ok. godziny, a o tym, co w jej trakcie pokazał szef Apple, przeczytacie poniżej.

O 10.00 czasu lokalnego na scenę sali konferencyjnej Yerba Buena Center w San Francisco wszedł Steve Jobs w swoim stroju roboczym (dżinsy i czarny golf). "Chcemy podzielić się z wami naprawdę ekscytującymi rzeczami, ale zanim zaczniemy [chciałbym powiedzieć - redakcja], pogłoski o mojej śmierci były mocno przesadzone", rozpoczął swoje wystąpienie prezes Apple, nawiązując wyraźnie do pogłosek o jego chorobie.

Kontynuował również tradycyjnie, wyliczając sukcesy i rekordy, jakie Apple - a konkretnie internetowy sklep muzyczny - odnotował w ostatnich latach (8,5 mln. utworów, 125 tys. podkastów, 35 tys. programów tv, 2,6 tys. filmów, 65 milionów kont użytkowników...)

Jest zapowiedź pierwszej nowości - iTunes 8. Jedną z głównych innowacji w tym wszechstronnym odtwarzaczu jest dostęp do programów telewizyjnych wysokiej rozdzielczości, wbudowany moduł VOiP oraz funkcja o nazwie Genius. Opcja ta umożliwia użytkownikowi automatyczne tworzenie list odtwarzania z utworów, które - uwaga! dobrze brzmią w swoim towarzystwie. Odpowiada przycisk w prawym dolnym rogu aplikacji, a dodatkowy pasek boczny Geniusa informuje o dostępności w sklepie iTunes Music Store piosenek, które odpowiadają wygenerowanej liście. Genius po włączeniu połączy się ze sklepem i prześle informacje o bibliotece muzycznej użytkownika (nazwy utworów, liczba odtworzeń, playlisty) - wszystko z zachowaniem anonimowości użytkownika. iTunes 8 ma zostać wkrótce udostępnione do pobrania.

Nowy iPod nano

Nowy iPod nano

Aktualizacja: 10 września 2008 14:49

Dodano materiał filmowy prezentujący najważniejsze multimedialne funkcje nowego iPod Touch. (wersja oryginalna)


Zobacz również