Nakładka HTC Sense w Androidzie 5.0 Lollipop będzie czerpać z Material Design

Tajwańska firma HTC zapowiedziała już dawno, że jej produkty otrzymają aktualizację do Androida 5.0 Lollipop. Teraz do sieci trafiły pierwsze screenshoty, na których widać jak nowy Android może prezentować się w praktyce.

Smartfony HTC wyposażone są przez producenta w tzw. nakładkę na system Android o nazwie HTC Sense. To dodatkowa warstwa oprogramowania, która zmienia wygląd i dodaje dodatkowe funkcje systemowe do systemu operacyjnego opracowanego przez Google. Producenci umieszczają w swoich smartfonach i tabletach takie nakładki w celu odróżnienia swoich sprzętów od produktów konkurencji.

Wielką niewiadomą jest to, jak zmienią się nakładki po nadejściu Androida 5.0 Lollipop. Nowa wersja systemu Google wprowadza zupełnie nowy interfejs o nazwie Material Design, który zastąpi wysłużone Holo. Ze względu na różnice obecne nakładki i aplikacje od producentów mogą znacznie odstawać pod względem wyglądu od aplikacji systemowych projektowanych przez Google.

Zobacz również:

  • Google Stadia jest już dostępna na nowych smartfonach Samsunga!
Nakładka HTC Sense w Androidzie 5.0 Lollipop będzie czerpać z Material Design

Wraz z premierą Androida 5.0 Lollipop na smartfony z rodziny One możemy spodziewać się nowej wersji HTC Sense oznaczonego numerem 7. Producent zapowiedział aktualizację swoich sprzętów jeszcze przed oficjalnym debiutem Androida L, ale nie przekazał jeszcze informacji na temat dalszych losów nakładki. Tego jak może ona wyglądać dowiedzieliśmy się ze zrzutów ekranu, które trafiły do sieci.

Jak na razie widoczne na zrzutach ekranu jest wyłącznie menu ustawień, a na obrazki prezentujące takie elementy jak pulpit, listę aplikacji i Blinkfeed trzeba jeszcze poczekać. Wygląda jednak na to, że nowa nakładka HTC Sense będzie jeszcze bardziej płaska, a producent dostosuje się do wytycznych Google. To dobra wiadomość dla użytkowników, którzy cenią sobie spójne oprogramowanie.

źródło: youmobile.org