Nakładka Samsunga na Androida z linii Galaxy S o nazwie TouchWiz zmienia wygląd

Samsung TouchWiz to nakładka wizualna na system Google Android stosowana przez koreańskiego producenta. Po kilku latach korzystania z podobnego stylu może doczekać się diametralnej zmieny. W sieci pojawiły się zrzuty ekranu, które prezentują jej nową wersję.

Urządzenia mobilne firmy Samsung z systemem Android wyróżnia na tle innych smartfonów i tabletów z system Google między innymi interfejs systemu. Producent telefonu Galaxy S4 oraz phabletu Galaxy Note 3 przygotował już kilka lat temu własną nakładkę wizualną i funkcjonalną na zielonego robota o nazwie TouchWiz, którą od tego czasu stałe rozwija. Co prawda wraz z premierą każdej nowej wersji systemu i kolejnych urządzeń z linii Galaxy S oraz Galaxy Note w portfolio producenta tworzone są jej coraz to bardziej udoskonalone wersje, ale w gruncie rzeczy wyglądają one cały czas podobnie.

Źródłem zrzutów ekranu jest Evleaks, który od długiego czasu dostarcza światu niepublikowane nigdy wcześniej zdjęcia nadchodzących produktów od wielu różnych firm, a publikowane przez niego materiały prędzej czy później okazują się praktycznie zawsze prawdziwe. W nowej wersji interfejsu TouchWiz system przemodelowany przez Samsunga ma czerpać dużo z estetyki najnowszego Androida 4.4 KitKat, ale wygląda też na to, że za inspirację koreańskim programistom posłużył najnowszy iOS od Apple.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [20.10.2021]
  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [20.10.2021]
Nakładka Samsunga na Androida z linii Galaxy S o nazwie TouchWiz zmienia wygląd

Możliwe więc, że niedługo Samsung pozbędzie się charakterystycznych elementów swojej odmiany Androida wraz z używanymi od lat ikonami. Będący ikoną rodziny Galaxy, kolorowy, pstrokaty i stylizujący trójwymiarowe obiekty wygląd może zostać zastąpiony zupełnie nowym i minimalistycznie wyglądającym płaskim interfejsem. Wygląda jednak na to, że wygląd prezentowany na zdjęciach nie jest jeszcze w pełni gotowy, ponieważ nie wszystkie ikony zostały na nim przemodelowane i dopasowane do nowego stylu.