Nakładka Samsunga na Androida z linii Galaxy S o nazwie TouchWiz zmienia wygląd

Samsung TouchWiz to nakładka wizualna na system Google Android stosowana przez koreańskiego producenta. Po kilku latach korzystania z podobnego stylu może doczekać się diametralnej zmieny. W sieci pojawiły się zrzuty ekranu, które prezentują jej nową wersję.

Urządzenia mobilne firmy Samsung z systemem Android wyróżnia na tle innych smartfonów i tabletów z system Google między innymi interfejs systemu. Producent telefonu Galaxy S4 oraz phabletu Galaxy Note 3 przygotował już kilka lat temu własną nakładkę wizualną i funkcjonalną na zielonego robota o nazwie TouchWiz, którą od tego czasu stałe rozwija. Co prawda wraz z premierą każdej nowej wersji systemu i kolejnych urządzeń z linii Galaxy S oraz Galaxy Note w portfolio producenta tworzone są jej coraz to bardziej udoskonalone wersje, ale w gruncie rzeczy wyglądają one cały czas podobnie.

Źródłem zrzutów ekranu jest Evleaks, który od długiego czasu dostarcza światu niepublikowane nigdy wcześniej zdjęcia nadchodzących produktów od wielu różnych firm, a publikowane przez niego materiały prędzej czy później okazują się praktycznie zawsze prawdziwe. W nowej wersji interfejsu TouchWiz system przemodelowany przez Samsunga ma czerpać dużo z estetyki najnowszego Androida 4.4 KitKat, ale wygląda też na to, że za inspirację koreańskim programistom posłużył najnowszy iOS od Apple.

Możliwe więc, że niedługo Samsung pozbędzie się charakterystycznych elementów swojej odmiany Androida wraz z używanymi od lat ikonami. Będący ikoną rodziny Galaxy, kolorowy, pstrokaty i stylizujący trójwymiarowe obiekty wygląd może zostać zastąpiony zupełnie nowym i minimalistycznie wyglądającym płaskim interfejsem. Wygląda jednak na to, że wygląd prezentowany na zdjęciach nie jest jeszcze w pełni gotowy, ponieważ nie wszystkie ikony zostały na nim przemodelowane i dopasowane do nowego stylu.