Nalot na uniwersytet

Tajwańska policja nasila działania skierowane przeciwko studentom, którzy zajmują się kopiowaniem i handlowaniem muzyką w formacie MP3.

International Federation of the Phonographic Industry (IFPI), założona przez czołowe wytwórnie płytowe organizacja zajmująca się walką z piractwem fonograficznym, skierowała już do sądu pozew przeciwko 14 studentom Taiwan National Chengkung University, zatrzymanym przez policję. IFPI oskarża ich o nielegalne kopiowanie i handel nagraniami muzycznymi w formacie MP3.

Przedstawiciel IFPI, Li Jui-bin, twierdzi, że naruszanie praw autorskich wśród tajwańskich studentów stało się tak nagminne, że konieczne było podjęcie ostrzejszych niż dotychczas kroków. Dodał on również, że czternastu oskarżonych obecnie studentów będzie ukaranych z całą mocą prawa. Ma to stanowić ostrzeżenie dla innych amatorów zarabiania pieniędzy na MP3.

Oskarżeni studenci twierdzą, że przeszukania ich pokojów w akademikach dokonano w sposób bezprawny, bez wymaganych nakazów. Według nich policja konfiskowała ich komputery po znalezieniu na twardym dysku jakichkolwiek plików MP3, bez żadnych podstaw do stwierdzenia, że były one wykorzystywane niezgodnie z prawem.