Napęd HD od HP

Przedstawiciele HP zapowiedzieli wprowadzenie do sprzedaży pierwszego zewnętrznego napędu HD DVD opatrzonego logo tej firmy. Model hd100 komunikuje się z komputerem za pośrednictwem złącza USB 2.0.

Urządzenie odczytuje dyski HD DVD-ROM z maksymalną prędkością 2,4x. Czytnik obsługuje również krążki DVD (maksymalna prędkość odczytu to 5x) oraz CD (14x). W zestawie z urządzeniem nabywca otrzyma oprogramowanie do odtwarzania filmów (również w formacie HD DVD) firmy Cyberlink.

Napęd HD od HP

Napęd hd100

Użytkowników, którzy zamierzają wykorzystać napęd do odtwarzania filmów HD DVD, zainteresuje z pewnością sugerowana przez HP konfiguracja komputera PC. Aby "pecet" był odpowiednio wydajny do odtwarzania filmów w wysokiej rozdzielczości, powinien być wyposażony co najmniej w procesor Pentium Extreme Edition 3,2 GHz, Pentium D 3,4 GHz, Core Duo 2 GHz, Core 2 Duo 1,8 GHz, AMD Athlon 64 X2 4200+, AMD Athlon FX-60, FX-62 lub TL-60. Odpowiednia karta graficzna to co najmniej GeForce 7600 GT lub ATI X1600 z 256 MB pamięci RAM na pokładzie. Oczywiście, zarówno karta, jak i monitor powinno obsługiwać system zabezpieczeń HDCP.

Napęd pojawi w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu - sugerowana przez producenta cena detaliczna to ok. 590 euro. Producentem napędu jest tajwański Lite-On.