Napisy do filmów - edytor dla Linuksa

Trwają prace nad rozwojem nowej serii 0.20.0 popularnego narzędzia do edycji napisów do filmów dla systemu Linux, Subtitle Editor. Ostatnio wydano już drugą wersję Alpha najnowszego projektu.

Subtitle Editor 0.20.x

Subtitle Editor 0.20.x

Subtitle Editor to narzędzie do edycji napisów pod systemami GNU/Linux. Może być on z powodzeniem wykorzystywany do tworzenia nowych tłumaczeń, bądź do korekcji już istniejących. Przyjazny interfejs zbudowany na bazie GTK+2 i praktyczne funkcje programu, sprawiają, iż jest to aplikacja dla każdego. Oprócz podstawowych funkcji edytowania napisów (SRT, SSA) posiada również opcję importu z pliku tekstowego, edytor stylów, możliwość dowolnego definiowania momentu i czasu wyświetlania danej linijki, opcje wyszukiwania, a nawet sprawdzanie pisowni (wykorzystuje w tym celu aspell). Oprócz tego, możliwe jest rzecz jasna odtwarzanie danego pliku wideo, za pomocą odtwarzacza MPlayer.

Pobierz plik

Nowa wersja Alpha wprowadza wiele istotnych poprawek i zmiany w odtwarzaczu wideo. Uproszczono jego interfejs oraz dodano bardzo przydatną funkcję przechodzenia między poszczególnymi linijkami tekstu napisów. Więcej informacji można znaleźć na stronie domowej narzędzia.