Naprawa ekranu w Huawei Mate X będzie kosztować tyle co nowy flagowiec

Huawei, po licznych problemach, udało się wreszcie wydać swój pierwszy smartfon z elastycznym, składanym ekranem - Mate X. Dzisiaj producent ujawnił ile kosztować będą naprawy poszczególnych elementów urządzenia. Zaskoczenia nie ma - za ekran zapłacimy najwięcej.

Huawei Mate X na razie jest dostępny wyłącznie w Chinach, gdzie wyceniono go na blisko 17 tysięcy juanów (~ 9350 zł). Jak podał dzisiaj producent, w razie uszkodzenia ekranu urządzenia będziemy musieli przygotować dodatkowo 7080 juanów (~ 3900 zł).

Za zbliżoną kwotę można już spokojnie nabyć jeden z tegorocznych flagowców. Co ciekawe, niewiele więcej kosztować będzie w europie Mate 30 Pro, o czym dzisiaj pochwalili się włodarze chińskiego producenta. Najnowszy flagowiec Huawei jest na razie dostępny jedynie w Hiszpanii, jego cena na tamtejszym rynku wynosi 1099 euro, czyli przy obecnym kursie walut, około 4700 złotych.

Zobacz również:

  • Najlepsze routery na kartę SIM - jaki router kupić?

Na szczęście koszty naprawy pozostałych elementów Huawei Mate X nie prezentują się już tak strasznie. Dla przykładu nowa bateria kosztuje 278 juanów (~ 152 zł), naprawa obudowy - 361 (~ 200 zł), natomiast wymiana zestawu aparatów niecałe 700 juanów (~ 385 zł). Co ciekawe, nawet wymiana całego SoC-a nie może równać się z kwotą jaką przyjdzie nam zapłacić w razie uszkodzenia wyświetlacza. Naprawę procesor Huawei wyceniło na 3579 juanów (~ 1970 zł).

Jednego możemy być pewni, jeśli kiedykolwiek staniecie się posiadaczami Huawei Mate X, to pamiętajcie, aby odpowiednio o niego dbać, bowiem nawet moment nieuwagi może was kosztować fortunę.

źródło: gsmarena.com