Napster coraz popularniejszy

Kontrowersyjny serwis zdobywa coraz większą liczbę użytkowników. W ostatnim czasie liczba internautów posługujących się Napsterem wzrosła o 345%.

Media Metrix przedstawiła wyniki ostatnich badań dotyczących Napstera. Jak się okazało, liczba amerykańskich użytkowników aplikacji służącej do wymiany nagrań muzycznych poprzez sieć wzrosła od lutego do lipca br. o 345%. W lutym Napster mógł się pochwalić 1,1 mln internautów w USA, korzystających z możliwości pobierania plików z muzyką z Internetu, pół roku później serwis liczył już 4,9 mln użytkowników w Stanach Zjednoczonych (Napster często podaje wiadomość, że z możliwości wymiany nagrań korzysta już ponad 20 mln internautów - specjaliści Media Metrix analizują jednak liczbę "unique users").

Autorzy raportu przyznają, że spośród wszystkich analizowanych przez firmę serwisów Napster może poszczycić się najszybszym przyrostem liczby użytkowników. Aplikacja zajmuje 43. miejsce w rankingach programów najczęściej używanych w komputerach domowych. Eksperci z Media Metrix twierdzą, że aplikacją posługuje się więcej niż 6% użytkowników domowych PC w USA. Jak powiedział Bruce Ryon, wiceprezes Media Metrix, Napster odniósł sukces głównie dlatego że aplikacji używa wielu klientów, nie tylko najmłodsi użytkownicy komputerów PC.


Zobacz również