Napster: wypożyczaj zamiast kupować

Okazuje się, że kupowanie plików muzycznych w sklepach internetowych nie jest jedynym rozwiązaniem dla melomanów, szukających legalnych sposobów na zdobycie ulubionych nagrań. Serwis Napster uruchomił dla swoich subskrybentów, posiadających przenośne odtwarzacze MP3, usługę 'Rent-and-roll', umożliwiającą im odpłatne wypożyczanie wybranych utworów.

Przypomnijmy, że miesięczna subskrypcja usługi Napster To Go kosztuje 9,95 USD, za którą to kwotę możemy bez ograniczeń kupować i pobierać utwory muzyczne i zapisywać je w pamięci przenośnych urządzeń - pisaliśmy o tym w tekście Napster To Go - sklep online w odtwarzaczu przenośnym. Tymczasem, wystarczy już 5 USD, aby je wypożyczyć na czas nieokreślony. W tym drugim przypadku użytkownik jest jednak ograniczony - pliki może pobierać do chwili, gdy zabraknie mu wolnego miejsca na dysku odtwarzacza.

Pobrane w ten sposób utwory można kupić - za 0,99 USD. Tylko zakup umożliwi nagranie utworu na płycie CD. Aby móc w pełni korzystać z usługi 'Rent-and-roll', należy także regularnie opłacać miesięczny abonament - użytkownik musi przynajmniej raz w miesiącu za pomocą swojego przenośnego 'playera' logować się na konto w Napster To Go. W przeciwnym wypadku, wypożyczone pliki nie będą możliwe do odtworzenia.

Więcej informacji: Napster.


Zobacz również