Nareszcie! Android 4.4 KitKat i LG Nexus 5 oficjalnie zaprezentowane

Google trzymało nas w niepewności cały październik, aby wreszcie ostatniego dnia miesiąca oficjalnie zaprezentować nową wersję systemu Androida. Tak jak się spodziewaliśmy, oznaczona została numerem 4.4 i ma nazwę kodową KitKat. Lista nowości w systemie mobilnym Google jest dość długa.

O nowym Androidzie wiedzieliśmy już od czasu, kiedy ujawnione zostało partnerstwo Google z firmą Nestle. Nowa wersja systemu mobilnego dla smartfonów i tabletów nazwana została na cześć czekoladowego batonika KitKat. Do dziś jednak nie mieliśmy pewności, jakie dokładnie nowości firma z Mountain View wprowadzi w tym wydaniu.

Jak donosi serwis TechCrunch, lista zmian jest dość długa. Pierwszą zmianą wartą wzmianki jest nowy dialer, czyli aplikacja telefonu. Wprowadzona została tutaj bardzo ciekawa funkcja, która pozwoli zadzwonić do firmy, do której nie znamy numeru telefonu. Po wpisaniu jej nazwy system sam pobierze numer z bazy danych Google Maps. Druga nowość dotyczy aplikacji Hangouts, czyli komunikatora, który zastąpił Google Talk. Od tej wersji zintegruje on w sobie wiadomości SMS, które nie będą posiadały już osobnej aplikacji.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [19.10.2021]

Oprócz tego wprowadzony zostanie nowy mechanizm bezprzewodowego drukowania, przyspieszono uruchamianie systemowej wyszukiwarki, która będzie reagowała na wypowiedziane hasło “Okay, Google”. Usprawniono też silnik wyszukiwania Google Now, a wyniki wyszukiwania aplikacji w przeglądarce będą mogły przenosić użytkownika od razu do aplikacji Google Play.

Nareszcie! Android 4.4 KitKat i LG Nexus 5 oficjalnie zaprezentowane

nexus 5 kitkat

Aplikacja aparatu tym razem nie uległa większym zmianom, ale proces przetwarzania obrazu będzie od teraz znacznie bardziej zaawansowany. W trybie HDR+ po naciśnięciu spustu migawki wykonane zostanie kilka ujęć, które następnie oprogramowanie połączy w jedno finalne ujęcie. Będzie to funkcja ekskluzywna dla nowego smartfona LG Nexus 5, który został zaprezentowany wraz z nowym systemem.

Tutaj jednak nie ma zaskoczenia, ponieważ specyfikację LG Nexus 5 poznaliśmy już znacznie wcześniej, inna jest tylko tapeta niż w przecikach. Co zaskakujące, nowy system trafi na starsze Nexusy 4, 7 oraz 10 dopiero w przeciągu najbliższych tygodni.