Nareszcie koniec z Google Glass Explorer

Firma Google poinformowała o rychłym zamknięciu programu Glass Explorer Program.

Google Glass to gadżet, który pokazuje jeden z kierunków, w którym rozwijane będą mobilne technologie. Okulary te w wersji deweloperskiej pojawiły się na rynku w 2013 roku, w maju 2014 roku zostały zaoferowane wszystkim chętnym Amerykanom w postaci wciąż testowej wersji Explorer Edition, natomiast kilka miesięcy później trafiły do oferty Google Play. Niestety zmianie nie uległa cena urządzenia, która w dalszym ciągu ustalona była na poziomie aż 1500 USD czyniąc z niego gadżet, na który decydowali się jedynie jego najwięksi zwolennicy.

Ci mniej zamożni od dawna oczekiwali na zapowiadaną premierę Google Glass w wersji konsumenckiej, czyli przede wszystkim znacznie tańszej. Dzisiaj wiemy już, że firma Google faktycznie poważnie myśli o jej opracowaniu. Zapowiedziała bowiem, że 19 stycznia zamyka projekt Glass Explorer Program (okulary będą jednak dalej dostępne dla deweloperów) powołując jednocześnie do życia nowy oddział zajmujący się jedynie rozwojem Google Glass w oparciu o zebrane do tej pory doświadczenia.

Zobacz również:

  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?
  • Anker Soundcore Frames - stylowe okulary i słuchawki w jednym

Na koniec warto przypomnieć, że zgodnie z niedawnymi doniesieniami The Wall Street Journal konsumencka wersja Google Glass zostanie wyposażona w układ Intel x86 (obecna korzysta z układu TI OMAP 4430 SoC). Miejmy nadzieję, że w ślad za tym pójdą również różne usprawnienia, przede wszystkim prowadzące do wydłużenia czasu pracy pracy na baterii (chociaż do jednego dnia).