Narodziny Ameryki w sklepach od 23 stycznia

Nicolas Games poinformowało, że 23 stycznia do sklepów w całym kraju trafi wysoko oceniana gra strategiczna Narodziny Ameryki. Tytuł zostanie wydany w polskiej wersji językowej i jako bonus zawierać będzie grę osadzoną w czasach napoleońskich, Crown of Glory.

Narodziny Ameryki w sklepach od 23 stycznia

252 lata temu, w roku 1755, rozpoczął się konflikt Francuzów i Indian. Dwadzieścia lat później wybuchła amerykańska wojna o niepodległość. Te dwa wydarzenia oznaczały początek nowej ery, koniec imperium i narodziny nowego narodu.

W Narodzinach Ameryki gracz może pokierować jedną z głównych stron tych konfliktów i spróbować poprowadzić ją do zwycięstwa militarnego i politycznego. Program jest kompletną symulacją dwóch najważniejszych wojen kolonialnej Ameryki w latach 1755-1783.

Narodziny Ameryki w sklepach od 23 stycznia

Zabawa odbywa się w systemie turowym, przy czym jedna tura odpowiada jednemu miesiącowi czasu historycznego. Długość scenariuszy sięga nawet 9 lat! Obszar gry obejmuje 700 zróżnicowanych prowincji Ameryki Północnej, od Florydy do Quebeku i od Nowej Anglii do Missisipi.

W Narodzinach Ameryki nie brak także innych smaczków: ponad 150 historycznych przywódców z unikatowymi zdolnościami, oraz szerokiego wachlarzu jednostek opisanych kilkoma cechami (ponad 90 modeli, w tym dragoni, artyleria, indiańscy wojownicy, bojówki).

Sugerowana cena detaliczna wydawcy to 49,99 złotych. Oficjalna strona pod tym adresem.