Narzędzia dla Visual Studio.NET

W ubiegłym tygodniu Microsoft przedstawił dwie wersje beta narzędzi dla pakietu Visual Studio.NET, przeznaczonego do tworzenia specjalizowanych aplikacji internetowych.

W ubiegłym tygodniu Microsoft przedstawił dwie wersje beta narzędzi dla pakietu Visual Studio.NET, przeznaczonego do tworzenia specjalizowanych aplikacji internetowych. Pierwsza z nowych aplikacji - Visual Studio.Net Enterprise Architect (VSEA) -dostarcza programistom narzędzi służących do logicznego i fizycznego modelowania aplikacji pod względem wymagań biznesowych. Visual Studio.Net Enterprise Develop (VSED) ma natomiast m.in. pozwolić developerom na tworzenie aplikacji z użyciem gotowych szablonów.

Visual Studio.NET jest skierowany przede wszystkim do programistów tworzących od podstaw aplikacje internetowe. Jednak ci z nich, którzy chcą w tym celu wykorzystać istniejące aplikacje Visual Basic, będą musieli zmienić ich kody źródłowe w taki sposób, aby były one zgodne ze środowiskiem .NET.

Według analityków duża liczba zmian, jakie Visual Studio.NET zawiera w stosunku do swojego poprzednika, znacznie utrudni dostosowanie aplikacji stworzonych w Visual Studio do nowszej wersji pakietu. Thomas Murphy, analityk Meta Group, jako przykład podaje różnice w składni i sposobach definiowania niektórych obiektów w obu językach.

Microsoft ogłosił w swoim oświadczeniu, że gotowa jest już pełna lista funkcji, w jakie wzbogacono Visual Studio.NET. Więcej informacji można znaleźć pod adresem msdn.microsoft.com