Narzędzia foto i wideo


Automatyczna konwersja całych albumów z jednego formatu na drugi, zmienianie rozdzielczości czy nazw wielu plików naraz stają się łatwiejsze dzięki ACDsee. Możesz również tworzyć sekwencyjne prezentacje (slideshows), wydruki lub dzielić się zbiorami przez sieć, dodawać i odtwarzać komentarze dźwiękowe. Liczba funkcji początkowo deprymuje, ale program jest wyposażony w dobrze i przejrzyście napisany plik pomocy.

Co chyba najważniejsze, ACDSee 5.0 jest kompatybilny z innymi programami i po zainstalowaniu staje się jakby rozszerzeniem systemu. Obsługuje nawet pocztę elektroniczną, dzięki czemu wysłanie zdjęć staje się banalnie proste, wystarczy kilka ruchów myszą.

ACDSee 5.0 PowerPack

ACD FotoAngelo 2.0 - pomoże przygotować wygaszacz ekranu ze zdjęciami z wakacji lub pokaz slajdów, także w postaci wykonywalnego pliku EXE.

ACD FotoAngelo 2.0 - pomoże przygotować wygaszacz ekranu ze zdjęciami z wakacji lub pokaz slajdów, także w postaci wykonywalnego pliku EXE.

Pakiet ACDSee 5.0 PowerPack wygląda bardziej na zabieg marketingowy niż oddzielny program. Oszczędzając około 10 dolarów, dostajesz ACDSee5.0, FotoCanvas 2.0 oraz niewielki program FotoAngelo 2.0 do tworzenia prezentacji, wygaszaczy ekranów i co najciekawsze, plików EXE. Możesz wykorzystać zdjęcia, filmy, dodawać teksty. Decydujesz o kolejności wyświetlania i sposobie przesuwania tekstu. Podobnie jak reszta programów firmy ACDsystems, ACDSee 5.0 PowerPack jest intuicyjny i bardzo upraszcza tworzenie prezentacji.

Szybko, łatwo i przyjemnie

Narzędzia rodziny ACDSystems łączy funkcjonalność i przejrzystość. Są przeznaczone dla osób, którym zależy na czasie i które chcą uzyskać porządny efekt jak najmniejszym nakładem pracy. Producenci dostarczają narzędzia, które wykorzystują możliwości komputera w celu odciążenia użytkownika. Należy jednak pamiętać, że są to raczej aplikacje do półprofesjonalnych zastosowań: zyskujesz wygodę i szybkość, a tracisz możliwość dokładnego ingerowania w proces tworzenia, a co za tym idzie, ograniczasz swoją kreatywność. Jak zawsze, należy się zastanowić, do czego oprogramowanie będzie służyć. Na pewno w VideoMagic nie powstanie film godny Oskara za montaż, ale do przygotowania pamiątki z domowych uroczystości zupełnie wystarczy.

Najlepsza z prezentowanych aplikacji to chyba przeglądarka ACDSee, która zadziwia liczbą funkcji. FotoCanvas 2.0 mógłby mieć kilka narzędzi więcej, brak mu możliwości operacji na warstwach, a cena nie jest proporcjonalna do jakości. Najlepiej ściągnąć wersję trial z www.acdsystems.com i samemu ocenić, który z programów warto kupić.

ACD VideoMagic

cena 49,95 USD

ACD FotoCanvas 2.0

cena 39,95 USD

FotoSlate 2.0

cena 29,95 USD

ACD FotoAngelo 2.0

cena 29,95 USD

producent ACD Systems, www.acdsystems.com

informacje ACD Systems, www.acdsystems.com

ACDSee 5.0

cena 49,95 USD

ACDSee 5.0 PowerPack

cena 79,95 USD

producent ACD Systems, www.acdsystems.com

informacje Connect Distribution,

tel. (22) 6441214, www.connect.waw.pl