Narzędzia w rozmiarze XL

Zestaw narzędzi Plextora dodawany do napędów optycznych tej firmy zyskał wersję komercyjną, wzbogaconą o kilka funkcji.

PlexTools to bardzo przydatny program Plextora do obsługi nagrywarek, oferujący moduły konfiguracyjne napędu (ustawianie różnych parametrów pracy urządzenia), diagnostyczne (pomiary szybkości zapisu i odczytu, analizy jakości czystych i nagranych nośników) oraz użytkowe (odtwarzacz płyt audio i multimediów, zrzucanie ścieżek, kopiowanie i nagrywanie płyt). Na dobrą sprawę, za pomocą PlexTools można wykonać wszystkie prace związane z nagrywarką, nie korzystając z innych narzędzi.

Od początku marca dostępna jest także płatna wersja PlexTools XL, która zawiera parę modyfikacji w stosunku do zwykłej odmiany programu. Przede wszystkim interfejs aplikacji rozdzielono na trzy osobne okna - urządzeń, funkcji i główne - które można niezależnie przemieszczać i zamykać. Zawartość okna urządzeń i funkcji dostępna jest też na dwóch paskach rozwijanych w głównym oknie programu.

Pojawiły się nowe opcje: moduły AudioCD Maker i Disc Extraction obsługują teraz informacje CueSheet, a w module Disc Maker można nareszcie zapisywać i ładować projekty, a ponadto tworzyć projekty DVD-Video z gotowych plików filmowych (VOB). PlexTools (zarówno bezpłatny, jak i XL) umożliwia też automatyczne wyszukiwanie i pobieranie nowych wersji firmware'u. Narzędzie współpracuje wyłącznie z napędami Plextora i kosztuje aż 39 euro - za to z dwuletnią bezpłatną aktualizacją.

Cena 39 euro

Więcej: http://www.plextor.be