Narzędzie dla włamywaczy

Wydział FBI, zajmujący się przestępstwami internetowymi, poinformował o nowym programie do omijania zabezpieczeń.

Przedstawiciele wydziału FBI, zajmującego się przestępstwami realizowanymi przy wykorzystaniu nowych technologii, ostrzegli przed nowym oprogramowaniem, które już niedługo może znaleźć się w rękach włamywaczy internetowych. Program nazwany Stick umożliwia oszukiwanie programów zabezpieczających i wykrywających próby ingerencji w system komputerowy.

Działanie systemów zabezpieczających sprowadza się do śledzenia przepływających pakietów i informowania administratora sieci o pojawieniu się podejrzanej transmisji. Zasada działania Sticka opiera się na wygenerowaniu w krótkim czasie bardzo dużej liczby prób ataku na system komputerowy (ok. 450 w ciągu 2 s). Dzięki temu pod osłoną wielu setek fałszywych alarmów włamywacz może bez problemu dokonać włamania.

Autor programu zapewnił, że nie zamierza udostępniać programu na szerszym forum, i jednocześnie podjął współpracę z firmami zajmującymi się zabezpieczeniami komputerowymi, by jak najlepiej przygotować tworzone przez nie programy na nadejście nowego zagrożenia.