Narzędzie do odzyskiwania uszkodzonych plików Exchange

Nowe narzędzie do odtwarzania danych może pomóc w odzyskiwaniu plików skrzynek pocztowych z uszkodzonych lub zniszczonych serwerów Exchange i to nawet wtedy, gdy takie pliki są chronione hasłem

Firma programistyczna DataNumen z Hong Kongu udostępniła wersję 2.0 narzędzia Advanced Exchange Recovery, które może teraz odtwarzać dane skanując pliki pamięci offline OST i zachowywać je jako pliki PST Outlook.

Firma zapewnia także, że nowa wersja radzi sobie również z dużymi plikami OST, większymi niż 2 GB, oraz może odzyskiwać usunięte pozycje ze skrzynek pocztowych, w tym wiadomości (również w formacie RTF i HTML), załączniki i obiekty zagnieżdżone, spotkania, zadania, notatki itp.

Pliki OST Exchange są kopiami offline skrzynek pocztowych na serwerze. Jednak, kiedy serwer lub skrzynka pocztowa są niedostępne z powodu uszkodzenia sprzętu lub złośliwych programów, pliki OST też nie są dostępne. Również uszkodzone pliki OST nie mogą być wykorzystywane.

Zawansowany algorytm skanowania na poziomie bajtów, wykorzystywany w Advanced Exchange Recovery, pozwala na odtwarzanie wszystkich możliwych pozycji w pliku OST.

Inne możliwości tego oprogramowania to m.in. wyszukiwanie plików OST na lokalnych pecetach, operacje interfejsu użytkownika typu "przeciągnij i upuść" a także możliwość sterowania pracą za pośrednictwem wierszy komend lub przez Windows Explorer. Program obsługuje Exchange w wersji od 5.0 do 2007.