Następca HTC One na pierwszym zdjęciu. Smartfon będzie miał podwójny obiektyw?

Targi MWC 2014 odbędą się już w tym miesiącu. Spodziewamy się na nich premiery nowego flagowego smartfona od firmy HTC. O następcy udanego modelu HTC One jak na razie nie mamy żadnych oficjalnych informacji, ale pojawiło się już pierwsze zdjęcie przedstawiające rzekomo prototyp tego urządzenia. Wygląda on podobnie do zeszłorocznego modelu, ale zaskakuje w nim podwójny aparat fotograficzny.

Następca smartfona HTC One jest co jakiś czas tematem spekulacji i funkcjonuje na razie pod nazwą kodową HTC M8. Nie wiadomo jeszcze, pod jaką banderą finalnie trafi do sklepów, ale wedle źródeł odpowiedzialnych za poprzednie, sprawdzone przecieki dotyczące nowych produktów tajwańskiej firmy jego wygląd ma być bardzo zbliżony do tegorocznego modelu. HTC stara się najwyraźniej korzystać z wyróżniającego linię One wzornictwa jeszcze przez kolejny rok.

Na zdjęciu uwagę przykuwa obecność dwóch doświetlających LED-ów, ale najbardziej rzuca się w oczy umieszczenie dwóch obiektywów aparatu jeden pod drugim. Nie wiadomo jeszcze, czemu miałoby to służyć - czy HTC planuje powrót do trójwymiarowego aparatu i wyświetlacza znanego z modelu Evo 3D, czy też oba obiektywy mają mieć różną czułość i parametry i być wykorzystywane osobno, w zależności od warunków. To zdjęcie potwierdza jednak doniesienia sprzed kilku tygodni, kiedy to informacja o dwóch obiektywach już się pojawiła.

Zobacz również:

  • OPPO INNO DAY 2021 już 14 i 15 grudnia!
Następca HTC One na pierwszym zdjęciu. Smartfon będzie miał podwójny obiektyw?

Ciekawe też, czy finalnie do następny HTC One trafi znany z phabletu One Max czytnik linii papilarnych. Wedle ostatnich doniesień podobny gadżet, obecny również w iPhonie 5s, ma trafić do najnowszego Samsunga Galaxy S5. Wygląda jednak na to, że jeśli HTC M8 będzie w niego wyposażony, to zmieni on lokalizację z plecków (tak jak to było w One Max) na front urządzenia (tak, jak to ma miejsce iPhonie).

źródło: @htcfamily_ru