Następca HTC One - specyfikacja

Domniemany następca HTC One, model HTC M8, zaoferuje m.in. czterordzeniowy układ Snapdragon 800. Nie jest to jednak ta sama jednostka, która drzemie pod "maską" takich smartfonów jak Samsung Galaxy Note 3, Sony Xperia Z1, czy LG G2.

W Sieci pojawiły się niedawno wyniki benchmarku AnTuTu smartfona HTC oznaczonego numerem 0P6B120, który pod względem wydajności góruje nad topowymi smartfonami innych producentów:

Następca HTC One - specyfikacja

HTC M8 AnTuTu

Dzisiaj uzupełnione one zostały o kolejne informacje, dzięki którym dowiadujemy się, że urządzenie to nosi kodowe oznaczenie HTC M8 i zaoferuje do dyspozycji użytkownika:

- 5-calowy wyświetlacz Full HD

- czterordzeniowy Snapdragon MSM8974AB 800 (z układem GPU Adreno 330 taktowanym zegarem 550 MHz; w przypadku wykorzystywanego przez Samsunga Galaxy Note 3, Sony Xperia Z1 i LG G2 układu Snapdragon 800 MSM8974 taktowanie GPU wynisi 450 MHz)

- 2 GB RAM

- 16 GB ROM

- aparat 4 MP “UltraPixel” plus kamerka 2,1 MP

- system Android 4.4 KitKat

Jak widać, otrzymujemy tutaj wyświetlacz cechujący się mniejszą gęstością pikseli od ekranu modelu, który być może zastąpi, czyli HTC One. Wydaje mi się to jednak niezbyt wielką "wadą", której użytkownik raczej nie będzie w stanie zauważyć.