Następca Kinecta będzie jeszcze bardziej zaawansowany?

O nadejściu następnej generacji Xboxa dyskutuje się bez przerwy. Deweloperzy snują zachęcające wizje, społeczność dzieli się własnymi przemyśleniami, media przekazują kolejne doniesienia, a analitycy wszystko obalają. Dzisiaj jednak pary wścibskich oczu skoncentrowały się nie na specyfikacji samej konsoli, lecz na możliwościach technologicznych następcy Kinecta.

Źródła jakimi dysponuje redakcja Eurogamera donoszą, iż nowa wersja sensora Microsoftu zostanie udoskonalona pod względem rejestracji ruchów, identyfikacji głosowej oraz co najważniejsze - będzie w stanie odróżnić stan emocjonalny użytkownika poprzez monitoring natężenia głosu, tonacji, jak i cech charakterystycznych twarzy (m.in. czytanie z ust). Te same źródła sugerują, że "Kinect 2" zostanie dołączony do next-genowego Xboxa, który swoją drogą prawdopodobnie zostanie wydany w dwóch wersjach: standardowej i tej bardziej dopieszczonej. Oczywiście żadne z tych rewelacji nie zostały potwierdzone przez nikogo "z góry", aczkolwiek pochodzą one rzekomo od ludzi zaangażowanych w bezpośrednią produkcję sprzętu.

Obecnie szacuje się, że następna generacja konsol pojawi się dopiero w okolicach 2013-14 roku (bardziej optymistyczna wersja zakłada ich ujawnienie na targach E3 już w 2012 r.), dlatego nie sądzę, aby do tego czasu rzecznicy koncernu wystosowali oficjalne stanowiska w tej sprawie.