Następca Visty to... Wiedeń?

Microsoft zdecydował się na zmianę roboczej nazwy następcy systemu Windows Vista. Kolejny OS, do tej pory nazywany 'Blackcomb', nazywać będzie się Vienna (czyli Wiedeń) - poinformował na łamach firmowego bloga Robert Scoble z Microsoftu.

Plotki o tym, że jeden z przyszłych systemów operacyjnych koncernu z Redmond będzie się nazywał 'Blackcomb' po raz pierwszy pojawiły się jeszcze w 2000 r. Wtedy to przedstawiciele koncernu oficjalnie zapowiedzieli, że robocza nazwa ich najbliższego systemu to 'Whistler' (ostatecznie przemianowano go na Windows XP), jest następca będzie się nazywał 'Longhorn' (oficjalna nazwa tego OS-a to Vista), zaś kolejny nosić ma nazwę 'Blackcomb'. Co ciekawe, wedle założeń z 2000 r. 'Blackcomb' miał trafić na rynek najpóźniej pod koniec roku 2005.

Teraz Microsoft przypomniał o Blackcombie - w firmowym blogu pojawiła się informacja, że system ten został przemianowany na Vienna. Jak tłumaczy Robert Scoble, zmiana nastąpiła ponieważ Microsoftowi zależy na tym, by nowa nazwa kojarzyła się z Windows Vista. Przedstawiciele koncernu zastrzegają jednak, że nie będzie to nazwa finalnego produktu - na razie tak nazywać będzie cały projekt.

Microsoft nie poinformował, niestety, kiedy nowy system ma pojawić się na rynku.