Następca Wii już powstaje?

Satoru Iwata - prezes koncernu Nintendo - poinformował w rozmowie z Wall Street Journal, że jego firma pracuje już nad kolejną wersją konsoli Wii. Na razie nie wiadomo, kiedy urządzenie to pojawi się na rynku.

Z najnowszego wywiadu z szefem Nintendo, przeprowadzonego przez dziennikarzy WSJ, dowiadujemy się, że firma nie skupia się jedynie na promowaniu Wii i dostarczaniu na rynek gier na tę platformę. Iwata oświadczył, że zespół projektantów Nintendo pracuje już nad kolejną wersją konsoli - aczkolwiek zastrzegł, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by podać jakiekolwiek informacje na temat tego urządzenia.

Prezes Nintendo tłumaczył, że prace te są na razie w bardzo wczesnym stadium - "Nasi projektanci zaczęli pracować na kolejną wersją konsoli zaraz po tym, jak Wii trafiła na rynek. Oczywiście, nie wszystko, co wymyślą, znajdzie się w finalnej wersji tego produktu - mamy zasadę, że na rynek wprowadzamy tylko to, co zostało odpowiednio przetestowane i zaakceptowane przez naszych pracowników" - tłumaczył Satoru Iwata.

Warto wspomnieć, że pierwsza wersja Wii jest obecnie największym przebojem konsolowego rynku. Urządzenie to trafiło na rynek w 2006 r., mniej więcej w tym samym momencie, w którym w sprzedaży pojawiły się nowe wersje Xboksa i PlayStation. Produkt Nintendo niespodziewanie "pogodził" dwóch największych pretendentów do tytułu najlepiej sprzedającej się konsoli do gier - Xboksa360 i PlayStation3 - obecnie to właśnie Wii jest na większości rynków najlepiej sprzedającą się konsolą (Nintendo spodziewa się, że do marca 2009 r. na całym świecie sprzedanych zostanie 50 mln tych urządzeń). Wśród głównych atutów Wii wymienia się przede wszystkim nowatorski system sterowania grach za pomocą tzw. wiimote'a - czyli bezprzewodowego kontrolera, który może pełnić funkcję np. pistoletu, rakiety tenisowej, kija do golfa, kierownicy itp. (w zależności od gry). Więcej informacji na temat wiimote'a znaleźć można w tekście "Wiimote - niezwykły pilot".