Następna duża aktualizacja Windows 10 ma pojawić się w listopadzie

Microsoft kończy już prace nad kolejną dużą aktualizacją swojego systemu operacyjnego. Uaktualnienie o nazwie kodowej Windows 10 Threshold 2 powinno pojawić się już na początku listopada.

Windows 10 został oficjalnie zaprezentowany w lipcu tego roku po wielu miesiącach betatestów z udziałem milionów członków programu Windows Insider. Microsoft zapowiedział przy tym, że Windows 10 nigdy nie będzie tak naprawdę ukończony, a jego twórcy będą stale pracować nad usuwaniem błędów i dodawaniem nowych funkcji.

Od premiery Windows 10 pojawiło się już wiele mniejszych i większych uaktualnień systemu. W niedalekiej przyszłości ma pojawić się większa aktualizacja o nazwie kodowej Windows 10 Threshold 2, która wprowadzi kilka nowości, które wedle pierwotnego planu miały pojawić się już w lipcu.

Twórcy Windows 10 poprawią niektóre elementy interfejsu. Dodane zostaną kolorowe paski nawigacyjne dla aplikacji desktopowych oraz ulepszone zostaną menu kontekstowe. W nowym Menu Start będzie można przypiąć jeszcze jedną kolumnę aktywnych kafelków. Pojawią się też natywne aplikacje Messaging i Skype Video.

Windows 10 doczeka się niedługo dużej aktualizacji

Windows 10 doczeka się niedługo dużej aktualizacji

Niestety, nie wszystkie spodziewane nowości pojawią się w Windows 10 Threshold 2. Microsoft obiecywał, że przed końcem tego roku przeglądarka Microsoft Edge doczeka się obsługi rozszerzeń. Wiemy już jednak, że w najbliższej aktualizacji to wsparcie się nie pojawi.

Microsoft nie podał jeszcze oficjalnej daty premiery Windows 10 Threshold 2, ale kolejne źródła donoszą, że ma zostać ona udostępniona w listopadzie. Spodziewana data premiery aktualizacji to początek miesiąca - najprawdopodobniej pierwszy tydzień.

źródło: theverge.com