Następna generacja telewizorów Samsung Quantum Dot dopiero za rok

Telewizory z kropką kwantową kolejnej generacji mają zadebiutować w trzecim kwartale 2021 roku. Co o nich wiemy?

Samsung jest potentatem rynkowym w produkcji telewizorów oraz wyświetlaczy. W ofercie koreańskiego producenta znajdziemy telewizory QLED. Nazwa ta jest nieco myląca, ponieważ w rzeczywistości telewizory QLED wykorzystują zwykłe panele LCD wzbogacone krokami kwantowymi w celu ulepszenia jakości wyświetlanego obrazu. Nie są to więc prawdziwe wyświetlacze Quantum Dot.

Telewizor QLED pierwszej generacji

Telewizor QLED pierwszej generacji

Samsung pracuje nad telewizorami QLED kolejnej generacji, które zaoferują panel wykonany jedynie z kropek kwantowych.

Zgodnie z najnowszym raportem firmy Omedia spółka Samsung Display zacznie produkcje paneli QLED kolejnej generacji w trzecim kwartale przyszłego roku. Prototypowe wyświetlacze trafiły już do Samsung Electronics oraz Sony.

Samsung Display wcześniej poinformował, że zamierza całkowicie zaprzestać produkcji wyświetlaczy LCD. Spółka skupi się na wytwarzaniu wyświetlaczy QLED.

Samsunga każdym kroku podkreśla, że nowe panele QLED nie są konkurencją dla matryc OLED produkowanych przez LG. Samsung zamierza produkować ponad 30000 wyświetlaczy Quantum Dot. Na początku trafią one do telewizorów o przekątnej 55 cali i większych.

Pierwsze telewizory wykorzystujące Quantum Dot i panele QLED drugiej generacji pojawią się na rynku pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku.

Sprawdź, ile kosztuje Samsunga Q60T - najtańszy QLED w naszym kraju i zapoznaj się jego recenzją.

Aktualne ceny w sklepach

Źródło: sammobile.com