Następny Nexus zaoferuje (prawdopodobnie) wyświetlacz 720p

W Sieci pojawiły się informacje na temat kolejnego smartfona Google - Nexus 4G. Wynika z nich m.in., że będzie on wyposażony w "monstrualnie wielki" wyświetlacz o rozdzielczości 720p.

Google przekonuje, że następny z linii Nexus (obecnie przyjmuje się, że będzie on nosił oznaczenie Nexus 4G) będzie jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie telefonów na rynku.

Z nieoficjalnych informacji, które pojawiły się właśnie w Sieci wynika, że urządzenie ma pracować pod kontrolą systemu Ice Cream Sandwich oraz dysponować "monstrualnie wielkim" dotykowym ekranem cechującym się rozdzielczością 1280 x 720 pikseli.

Wewnątrz smartfona będzie można znaleźć dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz lub 1,5 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Urządzenie ma ponadto oferować dwa aparaty cyfrowe - jeden umieszczony z przodu (jego rozdzielczość to 1 MP), natomiast drugi z tyłu obudowy (jego rozdzielczość to 5 MP). Co istotne, ten drugi poza wykonywaniem zdjęć zaoferuje również możliwość rejestracji obrazu w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli.

Nexus 4G ma ponadto obsługiwać standard LTE (Long Term Evolution).

Nowy smartfon Google powinien pojawić się na rynku w listopadzie.