Następny smartfon z linii Nexus prawdopodobnie zaoferuje...

W serwisie SamMobile pojawiła się specyfikacja odnosząca się prawdopodobnie do następnej generacji smartfona Galaxy Nexus. Wynika z tego, że Samsung ponownie wyprodukuje co najmniej jedną wersję smartfona zapewniającego "doświadczenie czystego Androida".

Przedstawiona przez serwis SamMobile tabela przedstawia specyfikację smartfonów Galaxy Nexus (GT-I9250) i Galaxy S III (GT-I9300), pomiędzy którymi umieszczono specyfikację smartfona z linii "Nexus" noszącego kodowe oznaczenie GT-I9260.

Z tego wynika, że Samsung szykuje się do wprowadzenia na rynek kolejnego smartfona przygotowanego we współpracy z firmą Google.

Jakie zaoferuje ulepszenia?

Nowy Nexus w odróżnieniu od poprzedniego oferować ma nieco lepszy procesor, lepszy zestaw aparatów oraz obsługę kart pamięci microSD. Jego domniemaną specyfikację przedstawia wspomniana tabela:

Jeżeli przyjmiemy, że wspomniana specyfikacja jest prawdziwa, pozostaje jeszcze kwestia ceny nowego urządzenia. Wydaje się, że może ona zostać ustalona na dosyć atrakcyjnym poziomie. Dzięki temu firma Google mogłaby bowiem być zgodna ze strategią stosowaną w przypadku tabletu Nexus 7, która miała na celu dostarczanie na rynek mającego spore możliwości urządzenia w konkurencyjnej cenie.

Warto na koniec zaznaczyć, że o ile wspomniana specyfikacja dotyczy sprzętu wyprodukowanego przez Samsunga, o tyle według pojawiających się plotek Google może współpracować także z innymi producentami i chcieć wprowadzić na rynek (być może jednocześnie) szeroką gamę smartfonów z linii Nexus.