Następny smartwatch Samsunga ze skanerem linii papilarnych i mobilnymi płatnościami

Samsung szykuje smartwatch, który oferował będzie wbudowany skaner linii papilarnych.

Firma Samsung udowodniła, że w przypadku nowej grupy urządzeń, jaką są smartwatche, uczy się na błędach. Najnowszy model, Gear S, w odróżnieniu od poprzedników nie wstyd bowiem założyć na rękę. Ponadto, jak na obecne standardy, cechuje go przyzwoity czas pracy na baterii (2 dni) oraz dodatkowy, niespotykany u konkurencji (włącznie z smartwatchem Apple Watch) element, czyli moduł 3G.

Następny smartwatch Samsunga ze skanerem linii papilarnych i mobilnymi płatnościami

Samsung Gear S

Koreański serwis businesskorea.co.kr poinformował właśnie o kolejnych planach Samsunga dotyczących rozwoju "inteligentnych" urządzeń naręcznych. Wynika z nich, że mający mieć premierę podczas targów Mobile World Congress 2015 (początek marca) kolejny model smartwatcha będzie dysponował kilkoma bardzo przydatnymi rozwiązaniami. Pierwsze to skaner linii papilarnych, natomiast drugie towarzysząca mu możliwość płatności mobilnych, nad którą koreański producent pracuje z PayPal.

Zobacz również:

Samsung szykuje więc sprzęt, który pod kilkoma względami (moduł 3G, skaner linii papilarnych) przewyższał będzie mający pojawić się na rynku na początku 2015 roku smartwatch Apple Watch. Ponadto, co istotne, wspomniana funkcjonalność ma być dostępna początkowo w ponad 50 krajach, podczas gdy z mobilnych płatności Apple, czyli Apple Pay, będą mogli na wstępie skorzystać jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.