Nastolatek oszukał w Internecie 2 tysiące osób

W ostatnich dniach mazowiecka policja zatrzymała kolejnego przestępcę jaki dopuścił wielu oszustw za pośrednictwem Internetu. Szacuje się, że ofiarą 19-nastolatka mogło paść około 2 tysięcy osób z całej Polski.

W ubiegłym tygodniu do prokuratury rejonowej w Pruszkowie wpłynęła informacja o nieproporcjonalnie gwałtownym wzroście zakupów realizowanych przez spółkę prowadzącą dwa sklepy internetowe "Oskarmedia" i "Nando". Policja natychmiast rozpoczęła czynności dochodzeniowo śledcze.

Jak ustalono, sklepy te przyjmowały zamówienia na telewizory po wyjątkowo zaniżonej cenie, po czym nie realizowali zamówień. Na podstawie analizy przepływu pieniędzy na rachunku spółki, prokuratorzy z Pruszkowa podjęli decyzję o natychmiastowym zablokowaniu konta firmy i przeszukaniu jej siedziby w Jawczycach koło Ożarowa Mazowieckiego.

Zobacz również:

  • Uwaga! Nie odbieraj telefonów od 997

Policjanci z Babic zatrzymali 19-letniego prezesa firmy Michała B. oraz dwóch jego pracowników. Gdy funkcjonariusze przeszukiwali pomieszczenia spółki, pod firmę przybyli również niezadowoleni klienci obydwu sklepów domagając się zwrotu pieniędzy.

Zabezpieczono dokumentację spółki, komputery, a także telewizory 42-calowe, odtwarzacze DVD, mercedesa klasy C oraz pieniądze ukryte w schowku auta.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, liczba oszukanych osób może być większa niż 2 tysiące. Policjanci apelują do wszystkich pokrzywdzonych o zgłaszanie się na najbliższą komendę.

Zobacz także:

Policja sprawdzi co masz w komputerze

Zmasowana akcja polskiej policji przeciw piratom

Dramat: "Wpadła do mnie rano policja - co mam robić?"