Nasza Klasa oficjalnie zakończy żywot w lipcu

Tak, też nas zdziwiło, że jeszcze istnieje. Dokładnie 27 lipca serwis zostanie zlikwidowany na zawsze.

Niegdyś adres NaszaKlasa.pl znał każdy (aczkolwiek ja byłem chlubnym wyjątkiem od tej reguły), a uruchomiony w 2006 roku serwis przyciągał miliony osób. Była to wówczas prawdziwa konkurencja dla raczkującego wówczas Facebooka, który ostatecznie wyszedł z tego starcia zwycięsko. Jednak zanim do tego doszło, serwis przeżywał swój "Złoty Wiek", przyciągając oprócz kolejnych użytkowników także reklamodawców. Jak podają statystyki, w najlepszym roku - 2011 - Nasza Klasa liczyła sobie 14 milionów aktywnych kont. A potem nastąpił ich powolny odpływ, pomimo dodania rozmaitych atrakcji, jak np. gry online.

O upadku serwisu mówiło się od dawna. Stał się "miastem duchów", podobnie jak niegdyś Google+. Od 2015 roku właścicielem serwisu jest spółka Ringier Axel Springer. Dzisiaj na stronie logowania do Naszej Klasy możemy zobaczyć taki oto obrazek:

Nasza Klasa oficjalnie zakończy żywot w lipcu

Po kliknięciu na link przechodzimy na stronę Onetu, gdzie możemy przeczytać

"Informujemy, że za 2 miesiące tj. z dniem 27 lipca 2021 r. Serwis internetowy NK.pl (Nasza Klasa) zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu NK.pl – Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu NK.pl z zachowaniem 2-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu NK.pl informuje, że:

1. Z dniem 27 lipca 2021 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu NK.pl. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu NK.pl

2. Dotychczas zamówione przez Użytkownika usługi Serwisu NK.pl będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 27 lipca 2021 r.

3. Użytkownik ma wybór – czy z dotychczas zakupionych i nadal aktywnych usług płatnych Serwisu NK.pl: Eurogąbki, Goście, Goście Plus, Prezenty, Super Zdjęcie:

Ø Użytkownik będzie nadal korzystać do dnia zamknięcia Serwisu NK.pl lub:

Ø Użytkownik złoży wniosek o zwrot środków z niewykorzystanych aktywnych usług płatnych Serwisu NK.pl do dnia 27.07.2021 r. zgodnie z przygotowaną w tym celu Procedurą zwrotów środków z niewykorzystanych usług płatnych serwisu Nk.pl"

No cóż - oficjalnie potwierdzono tylko fakt, który zaistniał już jakiś czas temu. Nasza Klasa przepadła, ale z pewnością pozostanie dla wielu użytkowników źródłem miłych wspomnień.