Nasza-Klasa zwalnia pracowników. Czyżby to był początek jej końca? Zmartwilibyście się?

Nasza-Klasa zwolniła kilkadziesiąt osób z jednego z najważniejszych działów. Czy to oznacza popczątek jej końca?

NK.pl to uruchomiony 11 listopada 2006 roku serwis społecznościowy, który przez lata cieszył się ogromną popularnością. Obecnie dalej korzystają z niego miliony osób, lecz od kilku lat jego wyniki stale spadają. Doszło w końcu do tego, że wypadł z pierwszej dziesiątki najczęściej odwiedzanych witryn przegrywając na swoim rodzimym rynku z Facebookiem.

Nasza-Klasa zwalnia pracowników

Jak informuje serwis NaTemat.pl, w NK.pl doszło do zwolnienia kilkudziesięciu osób z jednego z najważniejszych działów, działu reklamy i badań. Tych co jeszcze pozostali czeka podobny los. W ten sposób szefostwo firmy chce zredukować koszty przy jednoczesnym zachowaniu przychodów. Stawia na outsourcing.

Zobacz również:

  • Nasza Klasa jutro zniknie z sieci! Masz czas do północy

Zwolnieni pracownicy podkreślają, że ich dotychczasowy pracodawca postąpił z nimi bardzo przyzwoicie (wiedzieli dużo wcześniej o planowanych zwolnieniach), a poza tym znaleźli już podobno bez problemu nowe miejsca pracy.

Czy to początek końca NK.pl?

Zwolnieni pracownicy uważają, że nie. Pomimo systematycznego spadku popularności dalej jest ona bowiem na bardzo wysokim poziomie, o którym "inni mogą tylko pomarzyć". Ponadto zwracają uwagę na fakt, że Nasza-Klasa ma potężną bazę danych swoich użytkowników (nowy kontrowersyjny regulamin wymógł na nich podpisanie zgody na przetwarzanie i wykorzystanie zdjęcia głównego, imienia, nazwiska lub pseudonimu). W razie podbramkowej sytuacji może się więc zająć jej przetwarzaniem, lub sprzedażą.