Naszpikowana czujnikami piżama dla malucha sprawdzi jego funkcje życiowe

Amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne AT&T ogłosiło, że będzie dostarczać usługi dla naszpikowanych czujnikami piżam Exmobaby firmy Exmovere.


Piżama Exmobaby (chociaż trafniejsze wydaje się tutaj określenie body dziecięce) dostępna jest w różnych wymiarach, z których największy przeznaczony jest dla maluchów w wieku 12 miesięcy.

Produkt powinien zainteresować rodziców, którzy chcą śledzić na bieżąco parametry życiowe swojej pociechy. W tym celu piżama została uzbrojona w szereg czujników monitorujących tętno dziecka i temperaturę skóry oraz parametry takie jak wilgotność i ruch.

Piżama dzięki współpracującemu z czujnikami transmiterem komunikuje się z usługą dostarczaną przez amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne AT&T. Dzięki niej na komputerze, tablecie, czy smartfonie rodzica na bieżąco wyświetlane są (odpowiada za to specjalna aplikacja) wspomniane wcześniej parametry. Oczywiście jeżeli któryś z nich ulegnie niepokojącej zmianie, natychmiast pojawi się odpowiednie ostrzeżenie.

Po co to w ogóle potrzebne?

Wydaje się, że "inteligentna" piżama przyda się jedynie w przypadku, gdy rodziców nie ma przy dziecku, tzn. pozostaje ono np. pod opieką niani.

Oczywiście, co przerażające, znajdą się również tacy rodzice, którzy zamkną dziecko w kojcu i będą je "zdalnie hodowali" siedząc większość czasu przy komputerze, czy telewizorze. Z pewnością elektroniczną piżamę zakupią też rodzice przewrażliwieni na punkcie swojego dziecka.

Cena zabójcza

Ceny piżam Exmobaby zaczynają się od 1000 USD. W zestawie otrzymujemy jedną piżamę, nadajnik, oprogramowanie monitorujące oraz sześć miesięcy dostępu do usługi AT&T.