Natarcie sinozębego

Firma Logitech, znana z wprowadzania nowatorskich rozwiązań, poszerza ofertę o nowe urządzenia korzystające z technologii Bluetooth.

Bezprzewodowa technologia Bluetooth do tej pory w domowych komputerach gościła sporadycznie. Zadomowiła się np. w telefonach komórkowych, laptopach, małych komputerach klasy Palm. Logitech w nowych produktach wykorzystuje ją w kilku urządzeniach. Dwóch bezprzewodowych zestawach (optyczna klawiatura oraz mysz): diNovo Media Desktop, Cordless Desktop MX for Bluetooth, w bezprzewodowej myszy MX900 oraz w słuchawce Mobile Bluetooth Head-set (przeznaczonej do telefonów komórkowych wyposażonych w Bluetooth).

Natarcie sinozębego

Najnowszy zestaw diNovo Media Desktop składa się z bezprzewodowej ultrapłaskiej klawiatury, od której oddzielono klawiaturę numeryczną (konsola MediaPad) oraz bezprzewodowej myszy MX900. Urządzenie korzysta z technologii Bluetooth.

Cordless Desktop MX for Bluetooth oraz MX900 to wszystkim dobrze znane i cieszące się dużym uznaniem Cordless Desktop MX oraz mysz MX700. Jedyna zmiana, jaka w nich nastąpiła, to zaimplementowanie technologii Bluetooth. Korzyści z tego są spore. Bezprzewodowego zestawu Cordless Desktop MX for Bluetooth nie tylko można używać na odległość do 10 metrów od Bluetooth Wireless Hub, (FastRF pozwala na transfer z odległości do 2 metrów), ale również łączyć ze sobą i z komputerem urządzenia korzystające z tej technologii i synchronizować je. Dysponując na przykład telefonem komórkowym z Bluetooth i zestawem Cordless Desk-top MX for Bluetooth, będziemy mogli między innymi przesyłać z telefonu do komputera zdjęcia czy odbierać na komputerze wiadomości SMS.

Wszystko to za sprawą Bluetooth Wireless Hub, w który te urządzenia są wyposażone (dokładniej wbudowany jest w stację dokującą myszy, która pełni również funkcję ładowarki). Dzięki temu domowy komputer będzie współpracował nie tylko z grupą produktów Logitecha, ale także z wszelkimi urządzeniami wyposażonymi w Bluetooth. A należy dodać, że liczba urządzeń korzystających z technologii Blue-tooth stale rośnie.

Natarcie sinozębego

Zestaw Cordless Desktop MX for Bluetooth to znana konstrukcja Cordless Desktop MX wykorzystująca do

komunikacji technologię Bluetooth.

Natarcie sinozębego

W stacji dokującej myszy MX900 zaimplementowany jest koncentrator Bluetooth Wireless Hub.

diNovo Media Desktop to całkowicie nowy zestaw, składający się z płaskiej klawiatury Bluetooth, konsoli MediaPad, bezprzewodowego koncentratora Bluetooth Wireless Hub oraz myszy MX900. Całkowicie nowatorska jest kon-strukcja klawiatury, z której oddzielono część numeryczną (kon-sola MediaPad). Konsola umożliwia ponadto zdalne sterowanie komputerem. Możemy wygodnie usiąść w fotelu i za jej pomocą sterować odtwarzaczem multimedialnym w komputerze czy otwierać skrzynkę pocztową. Wyposażona jest dodatkowo w wyświetlacz LCD, na którym podawane są na przykład podstawowe informacje o aktualnie odgrywanym klipie muzycznym. Sama konsola doskonale spisuje się również jako kalkulator.

Opisywane urządzenia to tylko niektóre nowości, jakie od końca października będziemy mogli kupić. Są dopracowane, ale drogie. Cena myszy MX900 wyniesie około 500 zł, a zestawu Cordless Desktop MX for Bluetooth około 800 zł. Dodać jednak należy, że wraz z tymi urządzeniami otrzymamy możliwości podłączania i łączenia z komputerem wszelkiego rodzaju urządzeń z Bluetooth.