Nathive - nowy linuksowy program graficzny

Użytkownik Markos udostępnił pierwszą wersję alfa programu do edycji grafiki rastrowej o nazwie Nathive. Zgodnie z jego opisem, podczas prac nad aplikacją deweloper planuje się skupić na łatwości obsługi, lekkości i logicznym funkcjonowaniu interfejsu.

Nathive ma być łatwiejszy w obsłudze niż jego więksi konkurenci. Na razie wychodzi mu to bez żadnego problemu, bowiem w wersji alfa aplikacja pozwala na mniejszą liczbę operacji niż znany z Windows Paint.

Aktualnie (Nathive 0.810 alfa) program umożliwia otwieranie plików na kartach, maksymalizowanie aplikacji do pełnego ekranu, ukrywanie bocznego paska z narzędziami, tworzenie nowego obiektu na rysunku, przenoszenie fragmentów obrazu za pomocą modułu do wycinania, wybór rozmaitych rozmiarów i kształtów pędzli itp.

Nathive (źródło: nathive.org)

Nathive (źródło: nathive.org)

Markos zaprasza wszystkich do pomocy i testowania Nathive. Ostrzega też, że software nie pozwala na tworzenie nowego pliku, zapisywanie ustawień czy powiększanie - jest więc przeznaczony wyłącznie dla deweloperów chcących wesprzeć programistę podczas prac nad programem.

Dodatkowe informacje: witryna Nathive