Natural City

Najnowsza kinowa megaprodukcja science fiction nazywana koreańską odpowiedzią na "Matrixa" i hołdem złożonym "Łowcy androidów".

Najnowsza kinowa megaprodukcja science fiction nazywana koreańską odpowiedzią na "Matrixa" i hołdem złożonym "Łowcy androidów".

Rok 2080. Rozwój technologii sprawił, że androidy wyręczają ludzi w każdej dziedzinie życia - począwszy od miłości, na walce kończąc. By obdarzone sztuczną inteligencją humanoidalne maszyny nie wymknęły się spod kontroli, w ich kod genetyczny wbudowano specjalne zabezpieczenia. Każdy android ma trzyletni czas pracy, po którym jego mózg degraduje się i rozpada. To zabezpieczenie staje się dramatem życiowym R - członka elitarnego oddziału policji ścigającego zbuntowane cyborgi.

Natural City
Natural City

R zakochuje się bowiem w Ricie - "rozrywkowym" modelu kobiety-androida, której czas pracy niebawem się skończy… Zrozpaczony R próbuje za wszelką cenę odkryć sekret przedłużenia życia ukochanej, nie cofając się przy tym przed niczym… Tymczasem zbuntowana grupa nadludzko wytrzymałych i śmiertelnie niebezpiecznych bojowych cyborgów opanowuje centrum medyczne, gdzie przechowywane są tajne sekwencje DNA całej populacji. Uzbrojony po zęby oddział komandosów z R zostaje wysłany, by opanować sytuację. Szybko okazuje się, że przeciwnik, z jakim muszą się zmierzyć, jest bardziej niebezpieczny i podstępny niż mogli przypuszczać…

Natural City
Natural City

Oto najnowsza koreańska kinowa megaprodukcja science fiction nazywana azjatycką odpowiedzią na "Matrixa" i hołdem złożonym "Łowcy androidów". "Natural City" zaskakuje widza nie tylko mistrzowsko zrealizowanymi scenami walk, ale także tym, że twórcom udało się stworzyć niezwykle ciekawy i realistyczny obraz świata w 2080 roku. Doskonale dobrana scenografia, kostiumy i efekty specjalne sprawiły, iż film zdaniem wielu widzów i krytyków jest jedną z najbardziej sugestywnych kinowych wizji przyszłości. W 2005 roku "Natural City" był nominowany w kategorii najlepszy film na prestiżowym festiwalu filmów science fiction Fantasporto, a rok wcześniej zdobył nagrodę Grand Bell Award za efekty specjalne.

Natural City
Natural City

INFORMACJE

Natural City (Natural City) © Studio 2.0

Gatunek science fiction

Czas 109 minut

Reżyseria Byung-chun Min

Scenariusz Byung-chun Min

Zdjęcia Byung-chun Min

Muzyka Jun-kyu Lee

Obsada Ji-tae Yu, Jae-un Lee, Rin Seo, Eun-pyo Jeong, Doo-hong Jung, Ju-hye Ko, Chang Yun

Kraj i rok produkcji Korea Południowa, 2003

WYDANIE DVD

Dźwięk DD 5.1: koreański, DTS: koreański, DD 5.1: polski lektor

Napisy polskie

Obraz kolorowy

Format 2,35:1 anamorficzny, panoramiczny