NavRoad MOBIO - pierwszy tablet w ofercie polskiej firmy

Polska firma NavRoad, znana z produkcji systemów nawigacji satelitarnej, stworzyła multimedialny tablet MOBIO z pełnym systemem Android i specyfikacją techniczną zapewniającą wysoką wydajność. Oprócz tego dysponuje on uchwytem i ładowarką samochodową niezbędnymi do korzystania z nawigacji w dłuższych trasach.

NavRoad MOBIO

W tablecie NavRoad MOBIO zastosowano procesor Samsung Cortex A8 taktowany częstotliwością 1 GHz. Procesor ten zapewnia wysoką wydajność o czym świadczy m.in. możliwość odtwarzania filmów zapisanych w jakości 1080p. Urządzenie oferuje pełny system Android 2.3, co oznacza dostęp do Android Market i aplikacji Google.

NavRoad MOBIO został wyposażony w 7-calowy ekran pojemnościowy z obsługą multitouch, który wykrywa 5 punktów dotyku na raz. Jego rozdzielczość to 1024 x 600 pikseli, co zapewnia dobrą jakość obrazu. Tablet wyposażono w 4GB wbudowanej pamięci oraz wejście na karty micro SD/SDHC, dzięki którym można zwiększyć pojemność o kolejne 32 GB.

Urządzenie wyposażono w tylny aparat fotograficzny oraz przednią kamerkę internetową. MOBIO posiada moduły łączności Wi-Fi i Bluetooth, a także moduł GPS pozwalający na korzystanie z nawigacji satelitarnej, z czego do tej pory znana była firma NavRoad. Tablet może służyć jako alternatywa dla systemów nawigacji satelitarnej. Wyposażony jest w uchwyt i ładowarkę samochodową.

NavRoad MOBIO mocowany na uchwycie samochodowym

NavRoad MOBIO mocowany na uchwycie samochodowym

Urządzenie waży 305 g, a jego cena rynkowa to nieco ponad 1 000 PLN. Pojawienie się NavRoada MOBIO to spore zaskoczenie, ale urządzenie to wydaje się być ciekawą alternatywą dla bardziej znanych konkurentów. Przy tej okazji, zapraszamy też do zapoznania się z naszymi testami tabletów.